Centrum Informacyjne Rządu dementuje doniesienia Faktu. Dotyczyły podwyżek dla pracowników KPRM

Autor Maria Wieczorek - 14 Kwietnia 2020

Centrum Informacyjne Rządu odpowiedziało na tekst, który został niedawno opublikowany przez redakcję "Faktu". Przedstawiciele instytucji przekonują, że zawarte w artykule informacje są nieprawdziwe. Te dotyczyły rzekomych podwyżek, jakie miały czekać pracowników Kancelarii Premiera.

Centrum Informacyjne Rządu odniosło się do treści artykułu "Faktu" pt. „Fakt ustalił: więcej pieniędzy dla urzędników”. Redakcja przekazała w nim, że pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów czekają duże podwyżki oraz wprowadzenie nowych dodatków. Jak twierdzono, wyższe stawki miały przysługiwać 60 osobom. Podobne doniesienia zdementowali jednak przedstawiciele wspomnianej instytucji.

Skłamał o koronawirusie i wywołał panikę. Sprawą zajęła się trzebnicka policjaCzytaj dalej

W oficjalnym oświadczeniu podkreślono, iż w tekście "błędnie wskazano, że w Kancelarii Premiera planowane są podwyżki pensji". Skąd wziął się ten rozdźwięk? Jak wytłumaczono, "zmiana rozporządzenia w odniesieniu do stawek wynagradzania pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wynika z przyjętej wysokości płacy minimalnej i nie powoduje podwyżek pensji pracowników".

Centrum Informacyjne Rządu odpowiada na doniesienia "Faktu"

W komunikacie zacytowano także odpowiedź CIR, którą przesłano do autorki artykułu "Faktu". Przekazano w nim w nieco szerszy sposób dokładnie te same informacje w kwestii zmiany rozporządzenia oraz dostosowanych do przepisów stawek. Podkreślono też, że "aktualnie nie ma planów podwyższania wynagrodzeń w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".

- W związku z tym opublikowany artykuł wprowadza w błąd czytelników Faktu i wymaga wyjaśnienia, o co zwracamy się do redakcji dziennika Fakt. Rzetelność i wiarygodność informacji w czasach kryzysu pełni ważną rolę, a tego typu działania, wprowadzające w błąd opinię publiczną, negatywnie wpływają na zaufanie społeczne - czytamy w oświadczeniu.

Źródło: Centrum Informacyjne Rządu
Foto: Flickr / P. Tracz / KPRM

Następny artykuł
Nie przegap najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News