Autor Jan Kietliński - 18 Maja 2021

Nie zaszczepiłeś się, więc czeka cię rozmowa z lekarzem, który ma przekonać cię do szczepienia? Nie jest to prawda

Zgodnie z doniesieniami serwisu “Najwyższy Czas!” - nczas.pl, niedługo z woli ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ma rozpocząć się “akcja agitacyjna”, w której lekarze mają przekonywać niezaszczepione osoby do przyjęcia preparatu. Sprawdziliśmy, czy ta informacja jest prawdziwa.

“Najwyższy czas!” w swoim artykule powołuje się na źródło Wirtualnej Polski. W tekście określa się ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego “ministrem pandemii” oraz pojawiają się sugestie o trwającej akcji “wyławiania niezaszczepionych z baz danych”. Oto czego na ten temat dowiedzieliśmy się w Biurze Komunikacji Ministerstwa Zdrowia:

- Lekarzom POZ zostały udostępnione informacje na temat wyszczepienia w ich rejonach. Pod koniec ubiegłego tygodnia otrzymali również procentowe dane dotyczące zaszczepienia na ich terenie - słyszymy.

- Każdy lekarz POZ posiada możliwość kontaktu z pacjentem, któremu jest przypisany. Jest to lekarz pierwszego kontaktu dla każdego z nas. Pojawia się więc możliwość skontaktowania się z pacjentem w celu przedstawienia informacji o zaletach wynikających z zaszczepienia przeciwko COVID-19. To, czy telefon zostanie wykonany to tylko dobra wola lekarza. Nikt nie dostał takiego rozkazu - dodaję Biuro Komunikacji MZ.

- Nie ma mowy o wyławianiu prywatnych informacji z bazy danych, ani o masowej akcji telefonicznej. Lekarze nie będą przekonywać do szczepień, tylko udzielać informacji osobom, które mają jakiekolwiek wątpliwości. Insynuacje o nękaniu ludzi są nieprawdziwe - komentuje Biuro Komunikacji.

Poinformowano nas także o planowanej akcji szczepień, która ma ruszyć w drugiej połowie maja:

- Pojawi się otwarta kampania frekwencyjna. Będziemy w internecie i telewizji propagować korzyści wynikające z zaszczepienia. Dostęp do informacji będzie ogólny, nie będzie wykorzystania żadnych danych prywatnych - podsumowuje Biuro Komunikacji Ministerstwa Zdrowia.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News