niebo
Autor Jan Kietliński - 24 Czerwca 2021

UFO nad Florydą? Plotka została zdementowana

Co jakiś czas w internecie pojawiają się plotki na temat rzekomych spotkań z kosmitami. Bardzo często możemy spotkać się z osobami przekonanymi, że wypatrzyły na niebie UFO. Na Florydzie od początku roku pojawiają się informacje, jakoby nad Oceanem Atlantyckim przelatywały statki kosmitów.

Kosmici i życie pozaziemskie to tematy kontrowersyjne i bardzo rozległe. W popkulturze są jednym z najbardziej popularnych gatunków, które doczekały się wielu produkcji filmowych, muzycznych, a także niezliczonej liczby książek i naukowych publikacji. Wszystkie legendy na temat kosmitów mają swoje korzenie w opowieściach ludzi, którzy rzekomo mieli kontakt z obcą cywilizacją.

Tajemnicze światła nad oceanem

Mieszkańcy wschodniej Florydy od początku roku zgłaszali obserwacje tajemniczych świateł nad Oceanem Atlantyckim. Na Twitterze zaroiło się od fanów teorii spiskowych i ludzi przekonanych o tym, że widzieli UFO.

Tinder wprowadza aplikację tylko dla zaszczepionych? Sprawdziliśmy, nie jest to prawdaTinder wprowadza aplikację tylko dla zaszczepionych? Sprawdziliśmy, nie jest to prawdaCzytaj dalej

Czy to prawdziwe spotkanie z obcą cywilizacją? Prawda jest znacznie bardziej przyziemna.

Testy rakietowe źródłem niedomówień

Okazuje się, że tajemnicze światła widywane co jakiś czas nad wybrzeżem Florydy, to testy amerykańskich rakiet Trident-II. Testy te odbywają się na otwartym morzu, a rakiety wystrzeliwane są z pokładu łodzi podwodnych.

O testach z regionu Turks and Caicos poinformował w lutym dziennikarz CBS News, Zach Covey.

Kto wie, być może kiedyś badaczom zjawisk nadprzyrodzonych i entuzjastom teorii spiskowych uda się zdobyć prawdziwe nagranie UFO?

Źródło: Twitter
Źródło zdjęcia: East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News