Tinder
Autor Jan Kietliński - 21 Czerwca 2021

Tinder wprowadza aplikację tylko dla zaszczepionych? Sprawdziliśmy, nie jest to prawda

Temat szczepień wywołuje wiele kontrowersji na całym świecie. Zwolennicy przymusowych szczepień jak i przeciwnicy istnienia preparatów ścierają się ze sobą w licznych internetowych dyskusjach. Niedawno internet obiegła informacja jakoby twórcy znanej aplikacji randkowej Tinder, przedstawili platformę tylko dla zaszczepionych użytkowników. Twitter pękał od komentarzy, a informację te przekazał dalej również były poseł PSL, Janusz Piechociński.

Tinder jest niezwykle popularną aplikacją. Pomogła ona wielu osobom w znalezieniu miłości lub przyjaciół. Natomiast w dzisiejszych czasach, gdy tak wielu wątpi w istnienie pandemii lub skuteczność szczepionek, wielu z nas chciałoby już na starcie wiedzieć, z kim ma do czynienia.

Aplikacje randkowe dla zaszczepionych?

Janusz Piechociński na swoim koncie na Twitterze kilka dni temu poinformował, że Tinder wprowadza specjalną ofertę tylko dla zaszczepionych. Czytając dyskusję pod wpisem, widzimy zarzuty wobec polityka, jakoby powielał nagłówki bez zapoznania się z treścią.

Piechociński

Czy szczepionka na SARS-COV-2 jest eksperymentem i nie przeszła wystarczających testów? To nieprawda, wyjaśniamy dlaczegoCzy szczepionka na SARS-COV-2 jest eksperymentem i nie przeszła wystarczających testów? To nieprawda, wyjaśniamy dlaczegoCzytaj dalej

Jednakże informacja na temat rzekomej oferty Tindera rozeszła się po internecie już wcześniej. Ludzie przekrzykiwali się, jakoby aplikacja dopuszczała się dzielenia ludzi, segregacji, niektórzy nawet głośno mówili o rezygnacji z tinderowego konta. Jaka jest prawda?

“Vaccine Badge”, czyli oznaka zaszczepienia

Jak donosi BBC, prawdą jest to, że Tinder i inne aplikacje randkowe jak Hinge, czy Badoo doszły do porozumienia, aby wprowadzić nakładkę na profil dla osób zaszczepionych. Nie jest to jednak ani osobna oferta, ani oddzielna aplikacja.

Certyfikat zaszczepienia (Vaccine Badge) będzie można wyświetlić na swoim koncie, tak aby był widoczny od razu dla innych użytkowników. My także będziemy wiedzieć, czy “matchujemy” się z zaszczepioną osobą.

BBC w swoim artykule zaznacza jednak, że certyfikat ten będzie mało wiarygodny. Umieszczenie Vaccine Badge na naszym koncie jest dobrowolne i nie wymaga składania żadnych deklaracji lub okazywania potwierdzenia zaszczepienia.

źródło: https://www.bbc.com/news/technology-57379034
źródło zdjęcia: Pixnio / Bicanski

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News