Agata Duda
Autor Piotr Burakowski - 13 Lipca 2020

Agata Duda odmawia wywiadu dziennikarzowi. Dziennikarz twierdzi, że o niego nie zabiegał

Agata Kornhauser-Duda podczas wieczoru wyborczego zdradziła, dlaczego dotychczas nie rozmawiała z mediami. Niepochlebna opinia padła nawet pod adresem konkretnego dziennikarza – Pawła Wrońskiego z “Gazety Wyborczej”, który postanowił odnieść się do słów pierwszej damy.

Agata Kornhauser-Duda podkreśliła, że brak wypowiedzi dla dziennikarzy był jej milczącym sprzeciwem wobec manipulacji, dezinformacji i kłamstwom, które występują w mediach. Żona prezydenta wypowiedziała się także na temat Pawła Wrońskiego, który od 1991 roku współpracuje z "Gazetą Wyborczą".

– Panie redaktorze Pawle Wroński, przed pierwszą turą popełnił pan pewnego twitta, w którym napisał pan, że zakwitł kwiat paproci i prezydentowa się wypowiedziała. Panie redaktorze, to dzisiaj jest ten dzień, a że kwiat paproci kwitnie raz na 100 lat, to pewnie ani ja nie doczekam się rzetelności z pana strony, ani pan nie doczeka się ze mną wywiadu – oceniła podczas wystąpienia Agata Kornhauser-Duda.

Paweł Wroński odpowiedział pierwszej damie na Twitterze: “Pierwsza dama p. Agata Duda powiedziała w wieczór wyborczy, że nie udzieli mi wywiadu. Czuję się trochę zaskoczony, bo nigdy o wywiad z p. Agatą Dudą nie ubiegałem się i przyznam, że do tej pory o tym nie pomyślałem”.

Dziennikarz komentuje dla "Gazety Wyborczej"

Podobne, ale już dłuższe oświadczenie dziennikarza pojawiło się na stronie "Gazety Wyborczej". Prezentujemy jego fragment:

"Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda postanowiła jednym z ważnych elementów swojego wystąpienia w wieczór wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy uczynić mój wpis internetowy o tym, że odzywa się równie często, jak kwitnie kwiat paproci. Zarzuciła mi brak rzetelności oraz zapowiedziała, że nie udzieli mi wywiadu. To zrozumiałem jako formę wyrafinowanej represji".

Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosujeBosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosujeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

Duda podczas debaty w Końskich czytał z promptera? Telewizja Publiczna zabrała głos

"Możemy się różnić z panią prezydentową Agatą Dudą co do właściwości kwiatu paproci. Rzeczywiście są opinie, że kwiat paproci po prostu nie istnieje. Natomiast czuję się bardzo zaskoczony stwierdzeniem, że pani Agata Duda nie udzieli mi wywiadu".

"Oświadczam, że nigdy o wywiad z pierwszą damą się nie ubiegałem. I przyznam, nie przyszło mi to do głowy. Pozostaję jednak w nieustannej nadziei, że pani Agata Duda zacznie rozmawiać z jakimikolwiek dziennikarzami i będzie im miała coś ciekawego do powiedzenia".

Przypomnijmy, że PKW podała wyniki z ponad 99 proc. obwodów wyborczych, gdzie Andrzej Duda zdobył 51,21 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 48,79 proc.

Źródło: TVP Info, Twitter, "Gazeta Wyborcza"

Foto: YouTube.pl / TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News