Allegro CERT Polska
Autor Michalina Kobla - 17 Października 2019

Korzystasz z Allegro? Uważaj na oszustów, którzy chcą wyłudzić twoje dane

Allegro jest obecnie jednym z najbardziej popularnych serwisów transakcyjnych on-line w Polsce. Zespół CERT wydał specjalne ostrzeżenie, które skierowano do wszystkich użytkowników platformy. Oszuści rozpoczęli bowiem skutecznie przygotowaną kampanię wyłudzania ich danych do logowania.

Allegro pozostaje od lat niezwykle popularne wśród polskich internautów, z czego sprawę zdają sobie także niestety liczni oszuści. Zespół CERT, działający przy Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, wydał specjalne ostrzeżenie, które skierowano do użytkowników znanej platformy. We wpisie na profilu ekspertów na Facebooku przeczytać możemy:

"Ostrzegamy przed starannie przygotowaną kampanią, celującą w użytkowników Allegro. Cyberprzestępcy próbują pozyskać dane do logowania do serwisu aukcyjnego poprzez fałszywy panel logowania pod adresem: allegro[.]pl-nowy-regulamin2157.ubdfvn.eu. Jeżeli dostaniecie dzisiaj wiadomość od Allegro, to dwa razy zastanówcie się przed kliknięciem oraz sprawdźcie, gdzie prowadzi przesłany link."

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich odpowiedziało OBWE. Wzięto w obronę przede wszystkim TVPStowarzyszenie Dziennikarzy Polskich odpowiedziało OBWE. Wzięto w obronę przede wszystkim TVPCzytaj dalej

Allegro i jego klienci ofiarami prób wyłudzenia

Zespół CERT zaapelował także, aby zgłaszać się do nich z wszystkimi przypadkami wyłudzenia danych. Poza tym opublikował mailing rozsyłany przez oszustów, aby internauci byli skutecznie przygotowani na ewentualną próbę wykorzystania ich nieuwagi. Zrzut ekranu wiadomości możecie zobaczyć poniżej.

Allegro ostrzeżenie

Źródło:Facebook
Foto: Public Domain Pictures / Allegro

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News