Andrzej Duda Agata Duda
Autor Michalina Kobla - 21 Września 2019

Ktoś podszywał się na Twitterze pod Pierwszą Damę. Andrzej Duda zabrał głos

Andrzej Duda postanowił zabrać głos, kiedy na Twitterze pojawiło się fałszywe konto, należące rzekomo do jego żony. Profil ostatecznie zniknął już z platformy, jednak wcześniej zdążyło mu niestety zaufać wielu internautów.

Andrzej Duda sam od lat aktywnie prowadzi swoje konto na Twitterze. Jego żona, Agata Kornhauser-Duda do tej pory nie korzystała z tego portalu społecznościowego. Podobny stan rzeczy miał jednak ulec zmianom 20 września. Wtedy to na Twitterze pojawił się profil "Agata Kornhauser-Duda" z nazwą @AgataDudaPL. Na zdjęciu profilowym rzeczywiście zobaczyć można było Pierwszą Damę, a na fotografii w tle zarówno prezydencką żonę, jak i głowę państwa.

Niepokoić mógł jednak fakt, iż podany na profilu adres strony na Facebooku odsyłał do fanpage'a Agaty Kornhauser-Dudy. Jak się ostatecznie okazało, rzeczywiście właścicielką profilu nie była sama Pierwsza Dama. Nie wiadomo, kto go stworzył, jednak możliwe, iż sympatycy żony Andrzeja Dudy chcieli utworzyć na Twitterze konto bliźniaczo podobne do tego z Facebooka, jednak ich zamiary zostały odebrane inaczej, niż to sobie zaplanowali.

Fake konto rzecznika R. Trzaskowskiego na Twitterze. Część internautów dała się oszukaćFake konto rzecznika R. Trzaskowskiego na Twitterze. Część internautów dała się oszukaćCzytaj dalej

Andrzej Duda skomentował sprawę

Ostatecznie głos w sprawie zabrał więc za pośrednictwem Twittera sam prezydent. Odpowiedział na pytanie jednej z internautek, która chciała się dowiedzieć, czy omawiany profil należy do Pierwszej Damy. Andrzej Duda napisał:

"Szanowna Pani, nie znamy z Żoną tego konta i nie wiemy, kto je prowadzi. Z pewnością nie jest to osobiste konto Agaty. Serdecznie pozdrawiam."

Sam profil zniknął już z Twittera. W ostatnim czasie mamy jednak do czynienia z prawdziwą plagą kont podszywających się pod rozpoznawalne postacie ze świata polityki. Opisywaliśmy już między innymi sprawę twitterowych fake profili lidera PO Grzegorza Schetyny oraz rzecznika prezydenta Warszawy Kamila Dąbrowy.

Andrzej Duda Agata Duda

Andrzej Duda Twitter

Źródła:Wprost, Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News