Andrzej Duda nie zaprosił Donalda Tuska na obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej?
Autor Michalina Kobla - 28 Sierpnia 2019

Duda nie zaprosił Tuska na obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej? Rzecznik prezydenta dementuje

Andrzej Duda miał według niektórych medialnych doniesień nie zaprosić Donalda Tuska na stołeczne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pogłoski te zdementował w rozmowie z WP rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski. Polityk skomentował także sprawę na swym profilu na Twitterze.

Andrzej Duda nie zaprosił Donalda Tuska na uroczystości związane z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej? Taką informację krajowe media podały po tym, jak Błażej Spychalski w rozmowie z Gazeta.pl odpowiedział przecząco na pytanie, "czy przewodniczący RE został zaproszony". W rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik prezydenta wytłumaczył, że doszło do nieporozumienia. O co więc chodziło?

Jak stwierdził Spychalski, Tusk "nie jest przywódcą żadnego państwa, a klucz zaproszeń był prosty, zapraszani byli przywódcy państw Unii Europejskiej, NATO i Partnerstwa Wschodniego". Nie oznacza to jednak, że całkowicie go pominięto. Rzecznik Andrzeja Dudy powiedział:

"Donald Tusk, jako były premier, oczywiście został zaproszony, tak jak każdy były premier i prezydent."

Morawiecki: kolejki do lekarzy cały czas się skracają. Sprawdziliśmy toMorawiecki: kolejki do lekarzy cały czas się skracają. Sprawdziliśmy toCzytaj dalej

Andrzej Duda zaprosił Donalda Tuska na obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

Ostatecznie Błażej Spychalski stwierdził także, iż "nie rozumie, dlaczego Donald Tusk miałby zostać niezaproszony na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej". Poza tym na swym profilu na Twitterze napisał:

"W związku z licznymi pytaniami informuję, że zawsze na ważne uroczystości państwowe zapraszamy wszystkich byłych Prezydentów i Premierów. Tak jest i tym razem - na uroczystości 1.09 do Warszawy zaprosiliśmy wszystkich byłych Prezydentów RP i Premierów RP."

Donald Tusk został więc zaproszony na stołeczne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się oczywiście 1 września. W uroczystościach wezmą udział także między innymi prezydenci Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec.

Duda nie zaprosił Tuska na obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej? Rzecznik prezydenta dementuje

Źródło:Wirtualna Polska / Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News