Awaria oczyszczalni ścieków Czajka: wpadka Michała Dworczyka
Autor Michalina Kobla - 29 Sierpnia 2019

Awaria oczyszczalni Czajka. Dworczyk pomylił kierunek biegu Wisły, ostrzegł mieszkańców niewłaściwych miast

Awaria oczyszczalni ścieków Czajka okazała się kwestią, która rozpoczęła poważne, w dużej części polityczne dyskusje. Głos zabrał w nich także szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk. Polityk pomylił jednak kierunek biegu Wisły, przez co ostrzegł mieszkańców niewłaściwych miast.

Awaria oczyszczalni ścieków Czajka szybko stała się tematem niezwykle burzliwych dyskusji zarówno wśród polityków, jak i licznych internautów. Skomentował ją także szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, który oficjalnie zapowiedział zebranie się Sztabu Kryzysowego. Sprawa została opisana na profilu instytucji na Twitterze, gdzie zamieszczono zdjęcie polityka oraz napisano:

"Min. Michał Dworczyk: Rząd chce pomagać i proponujemy pomoc w związku z katastrofą ekologiczną - wyciekami ścieków do Wisły. Dziś o 19 premier Mateusz Morawiecki zwołał Sztab Kryzysowy. Ta katastrofa nie dotyczy tylko mieszkańców Warszawy, ale też innych miejscowości na południe od Warszawy."

Brudziński o fali ścieków na Wiśle. Opisując skalę zanieczyszczenia pomylił stołeczne mostyBrudziński o fali ścieków na Wiśle. Opisując skalę zanieczyszczenia pomylił stołeczne mostyCzytaj dalej

Awaria oczyszczalni ścieków Czajka: wpadka Michała Dworczyka

Warto jednak zaznaczyć, że Dworczyk prawdopodobnie pomylił bieg kierunku Wisły. Stwierdził bowiem, że zagrożeni są ci, którzy mieszkają w kierunku południowym, a przy tym także wielu mieszkańców samej stolicy, gdyż do awarii doszło na północy miasta. Nie jest to jednak prawdą, gdyż Wisła płynie właśnie w kierunku północnym. To tam przede wszystkim pojawi się więc problem, a nie na południe od stolicy.

Warto zaznaczyć, że wpis na profilu Kancelarii Premiera na Twitterze został już usunięty. Zachowali go jednak dziennikarze naTemat, dlatego też możemy zaprezentować go poniżej.

Awaria oczyszczalni ścieków Czajka. Dworczyk pomylił kierunek biegu Wisły, ostrzegł mieszkańców niewłaściwych miast

Źródło: naTemat / Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News