Biedronka ziemniaki
Autor Michalina Kobla - 20 Września 2019

Polskie ziemniaki z Niemiec? Biedronka przeprasza klientów i rolników

Biedronka odpowiedziała na alarm podniesiony przez polskich rolników. Wskazali oni, że jako polskie ziemniaki w sieci dyskontów sprzedawane były produkty pochodzące z Niemiec oraz Francji. Firma Jeronimo Martins wydała już oświadczenie w tej sprawie.

Biedronka należy do grupy najbardziej znanych sieci supermarketów w naszym kraju. Działania właścicieli dyskontów zostały jednak 18 września bardzo surowo skomentowane przez przedstawicieli Unii Warzywno-Ziemniaczanej. W poście na Facebooku pokazali oni zdjęcia gazetki Biedronki, gdzie jako kraj pochodzenia ziemniaków wskazana jest Polska. W sklepach te same produkty opisane były jako pochodzące z Niemiec lub Francji. Sprawę skomentowano:

"To już jest WOJNA. Biedronka kolejny raz świadomie i celowo dobija w dół cenę polskich ziemniaków, robiąc promocję i sprzedając jako polskie ziemniaki z importu!!! Traci rolnik. Oszukiwany jest konsument, który dostaje błędna informacje i kiepskie jakościowo warzywo. Market robi ogólnopolską reklamę i przy swoim wolumenie sprzedaży tygodniowa akcja wpływa na ceny hurtowe warzywa w całym kraju. Tygodniowa akcja ściągania ziemniaków zza granicy, sprzedawania jako polskie i cena u producenta "uduszona". Po co?? Żeby później kupować ziemniaki od polskich rolników taniej. Przecież czemu mieliby dobrze zarobić, zainwestować, budować swój kraj??"

Wiceminister rolnictwa przyrzekł, że PiS przywróci woj. częstochowskie. W tej kadencji już nie zdążyWiceminister rolnictwa przyrzekł, że PiS przywróci woj. częstochowskie. W tej kadencji już nie zdążyCzytaj dalej

Biedronka przeprasza

Post został udostępniony przez prawie 800 osób, zdobywając także ponad 600 reakcji. Ostatecznie odpowiedzieli więc na niego przedstawiciele Jeronimo Martins. W oświadczeniu dyrektora kategorii owoców i warzyw w sieci Biedronka Marek Walencik czytamy:

"Bardzo przepraszamy za tę sytuację, w której doszło do błędu ludzkiego. Wzmocnimy nasze procedury sprawdzania kraju pochodzenia przy odbieraniu dostaw. (...) Tylko w zeszłym tygodniu w 2916 sklepach sieci Biedronka sprzedaliśmy prawie dwa tysiące ton ziemniaków. Od początku roku do sierpnia 2019 klienci naszej sieci zakupili u nas 83 tysiące ton ziemniaków. Tak duża rotacja tego konkretnego produktu oznacza, że czasem w ciągu dnia asortyment ziemniaków wymienia się całkowicie po kilkanaście razy i stąd mogą wynikać błędy w poszczególnych sklepach."

Należy więc pamiętać, aby przy zakupach dokładnie sprawdzać oznaczenia, jeżeli zależy nam na zakupie produktów pochodzących z danego kraju. Inaczej, nawet przez przypadek, możemy zostać wprowadzeni w błąd.

Biedronka ziemniaki

Biedronka ziemniak

Biedronka produkty

Źródło:Facebook, Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News