Mariusz Błaszczak
Autor Piotr Burakowski - 26 Października 2020

Błaszczak odwiedził uczelnie wojskowe. Miał zarazić studentów, MON zaprzecza

Dziennikarze Onetu poinformowali, że po inauguracji roku akademickiego na Akademii Wojsk Lądowych (AWL) we Wrocławiu oraz Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) doszło do masowych zakażeń koronawirusem. Podczas trwania uroczystości Mariusz Błaszczak przemawiał bez maseczki. Serwis podaje, że na AWL zakażonych jest już ponad 600 osób, a na WAT – 450. Tymczasem, jak sugeruje Onet, uczelnie zdają się nie dostrzegać problemu, więc zakażeń może być jeszcze więcej.

"Taka jest polityka władz resortu obrony. Jak o problemie nie mówimy, to go nie ma. Jednak nie tylko uczelnie wojskowe, ale cała armia zaczyna mieć już poważny kłopot z rosnącą liczbą zakażeń wśród żołnierzy" – powiedział Onetowi oficer z Warszawy.

Ministerstwo Obrony Narodowej skomentowało na Twitterze artykuł Onetu, zaprzeczając jego doniesieniom.

MON

MON dementuje

"Przekroczyli Państwo kolejne granice nierzetelności. Insynuacje, że min. Błaszczak był źródłem zakażeń w Akademii Wojsk Lądowych, nie mają nic wspólnego z prawdą. Wizyta we Wrocławiu odbyła się 30.09. Kilka dni później minister był badany, po kontakcie z osobą zakażoną. Wynik był negatywny" – czytamy w komentarzu MON.

Dziennikarz śledczy Onetu Marcin Wyrwał odpowiedział ministerstwu:

"Niczego nie insynuowaliśmy. Pisaliśmy, że do zakażeń doszło po wizytach min. Błaszczaka. Natomiast naganne jest odmawianie społeczeństwu, które finansuje wojsko, dostępu do informacji. Rzeczniczki obu uczelni nagle zamilkły. Dlaczego?".

Przypomnijmy, że Mariusz Błaszczak był dwukrotnie poddawany izolacji.

Źródło: Onet, MON
Foto: YouTube / Telewizja wPolsce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News