Dzieci skaczą do wody
Autor Piotr Burakowski - 16 Lipca 2020

Rząd rozszerzył bon turystyczny na kolejną grupę

Bon turystyczny trafi także do dzieci rodziców, którzy pracują za granicą – wynika z przyjętych w środę przez Sejm części poprawek Senatu do prezydenckiej ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Kwota bonu wyniesie 500 zł na każde zdrowe dziecko, zaś 1 tys. zł otrzymają dzieci niepełnosprawne.

Sejm 15 lipca poparł ponad połowę poprawek, które do ustawy zaproponował wcześniej Senat. Główną poprawką jest rozszerzenie beneficjentów bonu turystycznego o dzieci rodziców, którzy pracują za granicą, gdzie pobierają zasiłki na dzieci wyższe niż 500 zł. W ten sposób bon trafi do dodatkowych 150-200 tys. najmłodszych.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tarcza antykryzysowa miała chronić przed lichwą. Tymczasem pozbawiła Polaków pieniędzy
  2. Duda otrzymał maila z ogólnodostępnej domeny. W Kancelarii Prezydenta się nie zorientowali

Bonem nie zostaną objęci natomiast emeryci i renciści, choć pojawiła się taka propozycja. Przypomnijmy, że emeryci w tym roku zyskali już trzynastą emeryturę.

Bon turystyczny będzie działał na podobnej zasadzie jak "500 plus" – rodziny wraz z dziećmi otrzymają go niezależnie od poziomu dochodów, przy czym bon będzie przysługiwał tylko pobierającym "500 plus", jak i dzieciom umieszczonym w rodzinnej lub instytucjonalnej pieczy zastępczej.

Duda otrzymał maila z ogólnodostępnej domeny. W Kancelarii Prezydenta się nie zorientowaliDuda otrzymał maila z ogólnodostępnej domeny. W Kancelarii Prezydenta się nie zorientowaliCzytaj dalej

Bon w formie cyfrowej przydzieli ZUS. Z otrzymanego bonu będą mogli rozliczać się przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które zarejestrują się w Polskiej Organizacji Turystycznej.

Za bon opłacimy m.in. pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy na kolonii lub obozie harcerskim. Rząd wyliczył, że bon otrzyma prawie 2,4 mln rodzin. Świadczenie będzie można wykorzystać do marca 2022 roku. Ustawa czeka na podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Źródło: gov.pl

Foto: East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News