Koronawirus: czerwona strefa
Autor Piotr Burakowski - 15 Października 2020

RMF FM: wszystkie miasta wojewódzkie w czerwonej strefie. Tłumaczymy, co to oznacza

Wszystkie duże miasta będą od soboty w czerwonej strefie – dowiedzieli się reporterzy RMF FM.

Dziennikarze informują nieoficjalnie, że w czerwonych strefach znajdą się wszystkie miasta wojewódzkie, tak więc poza Krakowem lub Warszawą, w strefie objętej najwyższym obostrzeniami znajdą się Olsztyn, Bydgoszcz, Kielce czy Zielona Góra. Oznacza to, że każda stolica województwa ma być od soboty w czerwonej strefie.

Co więcej, w czerwonych strefach w dużej liczbie znajdą się także dawne miasta wojewódzkie. Lista zawiera ponad sto pozycji, w tym kilkadziesiąt to miasta na prawach powiatu.

Czerwona strefa – co oznacza

Przypomnijmy: w czerwonej strefie obowiązuje zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach występuje zaś określony limit osób – jedna na 10 m kw.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Padł nowy rekord. Prof. Flisiak: “Ministerstwo Zdrowia popełnia podstawowy błąd”
  2. Testy za 125 mln zł są nieskuteczne? Tak, to prawda – raport

Z kolei w kinach może być 25 proc. publiczności, natomiast w kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wynosi 150 osób. Dodajmy, że liczba osób biorących udział w uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi.

Źródło: RMF FM
Foto: Jakub Kaminski / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News