Czosnek WHO
Autor Maria Wieczorek - 22 Marca 2020

Czosnek skutecznie chroni przed koronawirusem? WHO odniosło się do tradycyjnej metody naszych babć

Czosnek dla wielu z nas tradycyjnie pozostaje magicznym wręcz produktem, mającym chronić przed wszelkimi chorobami. W tym właśnie kontekście głos zabrali więc eksperci WHO. Wskazali, czy czosnek rzeczywiście w jakikolwiek sposób ogranicza ryzyko zakażenia koronawirusem.

Czosnek to jeden z produktów, które tradycyjnie kojarzą się z naturalnym dbaniem o zdrowie. W sezonie grypowym mamy oraz babcie często sięgają po tego rodzaju natualne składniki, mające wzmacniać odporność całej rodziny. Czy jednak obecnie nie przeceniamy roli czosnku? Na ile rzeczywiście jest on w stanie pomóc?

W dobie pandemii koronawirusa, kiedy wielu pseudo medyków stara się promować jedynie naturalne metody radzenia sobie z wszelkimi dolegliwościami, na teorie dotyczące cudownego wpływu czosnku odpowiedzieli naukowcy współpracujący w WHO. Na stronie internetowej organizacji znaleźć można specjalną infografikę, poświęconą tej właśnie kwestii. Eksperci bezpośrednio odnieśli się do pytania, czy czosnek jest w stanie ochronić ludzi przed zakażeniem koronawirusem.

Koronawirus uciekł z laboratorium? Międzynarodowa grupa naukowców obala szerzący się fake newsKoronawirus uciekł z laboratorium? Międzynarodowa grupa naukowców obala szerzący się fake newsCzytaj dalej

Czosnek a koronawirus

- Czosnek jest zdrowym produktem, który może mieć pewne właściwości przeciwbakteryjne. Nie ma jednak dowodów na to, że jedzenie czosnku uchroniło ludzi przed zakażeniem nowym koronawirusem - przekazano oficjalnie.

Oczywiście w dobie pandemii powinniśmy dbać o zdrową, zbilansowaną dietę, bogatą w odpowiednie składniki. Nie warto jednak jedynie na tym opierać ochrony swojego organizmu. Podstawami powinny pozostawać izolacja oraz stosowanie się do zaleceń związanych z zachowywaniem zasad higieny osobistej.

Źródło: WHO

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News