DHL oszustwo
Autor Maria Wieczorek - 19 Listopada 2019

Czekasz na przesyłkę? Uważaj, hakerzy podszywają się pod DHL

DHL oraz klienci firmy mogli paść ofiarą oszustwa. Jak się bowiem okazało, hakerzy podszywają się pod przedsiębiorstwo, próbując przejąć kontrolę nad urządzeniami internautów. Warto więc dokładnie sprawdzać każdą nową wiadomość, której nadawcą jest właśnie DHL.

DHL rozsyła klientom wiadomości z zainfekowanym plikiem? Oczywiście nie jest to prawda, a za masową akcją nie stoją wcale przedstawiciele firmy kurierskiej, a cyberoszuści. O ich nowym pomyśle na przejęcie kontroli nad urządzeniami ofiar poinformowali za pośrednictwem Facebooka reprezentanci CERT Polska. W ich komunikacie czytamy:

"Uwaga! Informujemy o szeroko dystrybuowanej kampanii spamowej, podszywającej się pod DHL, informującej o zwrocie przesyłki. Do wiadomości dołączony jest plik ".xls" z makrem, które powoduje infekcję złośliwym oprogramowaniem, umożliwiającym przejęcie kontroli nad urządzeniem. Atak ma kilka etapów, a jego pierwszym krokiem jest pobranie złośliwego kodu z domeny reloffersstart[.]co. Kolejne narzędzie przestępców w tym ataku to malware Brushaloader z domeną mantoropols[.]xyz."

Wyciek danych 70 tysięcy studentów na znanym polskim uniwersytecie. Są już plany pozwówWyciek danych 70 tysięcy studentów na znanym polskim uniwersytecie. Są już plany pozwówCzytaj dalej

DHL nie rozsyła podobnych e-maili

Eksperci z CERT Polska opublikowali także zrzut ekranu fałszywego e-maila, który możecie zobaczyć poniżej. Jeżeli podejrzewacie, że mogliście stać się ofiarami tego lub podobnego oszustwa, warto szybko skontaktować się w tej sprawie ze specjalistami, którzy będą próbowali zminimalizować skutku ataku.

DHL oszustwo

Źródło: CERT Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News