Rafał Trzaskowski
Autor Michalina Kobla - 4 Lipca 2019

Spór wokół domu samotnej matki w Warszawie. Rzecznik Rafała Trzaskowskiego zarzuca działaczom PiS rozpowszechnienie fake newsa

Niemały spór wśród warszawskich samorządowców sprowokowała sytuacja domu samotnej matki przy ul. Skierdowskiej na Białołęce. Radni PiS apelowali o wstrzymanie eksmisji mieszkanek, które oficjalnie mają opuścić budynek, ponieważ jest on zagrażającą ich życiu samowolką budowlaną. Działacze stwierdzili, iż stan domu nie jest wcale tak zły, jak przedstawiają to władze stolicy, na co bardzo szybko odpowiedział rzecznik prezydenta Rafała Trzaskowskiego, Kamil Dąbrowa.

Władze dzielnicy Białołęka zapowiadają oficjalnie wyburzenie budynku przy ul. Skierdowskiej w Warszawie, w którym znajduje się obecnie dom samotnej matki. Jako że prowadzące je stowarzyszenie "Wspólnymi siłami" nie chce podporządkować się decyzji o wydaniu budowli i eksmisji zamieszkujących go kobiet, w sprawę musieli jeszcze bardziej intensywnie zaangażować się miejscowi samorządowcy.

Przed sesją Rady Miasta odbyła się więc konferencja prasowa, na której radni z ramienia PiS sprzeciwili się decyzjom w sprawie przyszłości budynku. Jak stwierdził Wiktor Klimiuk, "ten dom jest samowolką budowlaną, bo Monar to wybudował bez żadnych pozwoleń. I z tego powodu i tylko z tego powodu organy administracyjne wydały decyzję o rozbiórce tego domu". Działacz stwierdził także, iż stan budynku nie zagraża wcale zdrowiu i życiu mieszkańców.

- Rozmawiałem z paniami i żadna z pań nie dostała żadnej propozycji od miasta, gdzie mają się podziać po opuszczeniu tego domu - dodał także radny, który apeluje o przesunięcie w czasie terminu eksmisji i podjęcie wspólnych prób odnalezienia innego rozwiązania.

Ostatecznie do sprawy odniósł się więc za pośrednictwem swego konta na Twitterze rzecznik prasowy prezydenta Rafała Trzaskowskiego Kamil Dąbrowa. Jego zdaniem radni nie mówią prawdy, przekonując o bezpieczeństwie związanym z zamieszkiwaniem wspomnianego budynku, gdyż jego stan sprawia realne zagrożenie. Zapewnił także, iż pozostające obecnie w domu samotnej matki kobiety mają w Warszawie miejsce, do którego mogą się przenieść, o czym je poinformowano.

- Przypominam radnym warszawskiego Prawa i Sprawiedliwości - budynek na Białołęce jest w złym stanie technicznym i zagraża życiu przebywających tam osób. Dla każdej samotnej matki jest miejsce w miejskim domu opieki. Nie róbcie polityki tam, gdzie jej nie ma, tu chodzi o bezpieczeństwo - napisał Dąbrowa, opatrując swój wpis tagiem "#StopPisFakeNews".

Przypomnijmy, że wcześniej głos w sprawie zabrał także sam Rafał Trzaskowski. W czasie konferencji prasowej przekazał w zasadzie te same informacje, co jego rzecznik:

"Ten budynek jest w bardzo złym stanie. I dostaliśmy od służb, które się tym zajmują, jasną decyzję, że ten budynek zagraża życiu i bezpieczeństwu osób, które się tam znajdują. Natomiast od razu zostały skierowane oferty zwłaszcza z domów samotnych metek w Warszawie i na pewno tych ludzi nie pozostawimy bez pomocy. To jest jasne."

Spór wokół domu samotnej matki w Warszawie. Rzecznik Rafała Trzaskowskiego zarzuca radnym PiS rozpowszechnienie fake newsa

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News