Facebook pozew
Autor Maria Wieczorek - 7 Grudnia 2019

Udostępniali fałszywe reklamy z bezprawnie użytym wizerunkiem celebrytów. Pozwał ich Facebook

Facebook zdecydował się na pozwanie firmy oraz dwóch osób prywatnych, które miały naruszyć warunki i zasady zamieszczania reklam. Wcześniej przejmowały za to konta innych użytkowników, aby w ten sposób maskować swoje praktyki. W ten sposób promowały między innymi pigułki dietetyczne.

Facebook przesłał do redakcji portalu Wirtualnemedia.pl specjalny komunikat, w którym poinformowano o pozwie złożonym przeciw dwóm osobom fizycznym oraz firmie. Sprawa dotyczyć ma niedozwolonego, niezgodnego z prawem umieszczania fałszywych reklam z przejętych od innych użytkowników kont na platformie. Pismo wpłunęło do sądu w stanie Kalifornia.

Zbadano, jak wysokie były naprawdę obniżki cen w Black Friday. Polscy klienci nie mogą liczyć na satysfakcjonujące promocjeZbadano, jak wysokie były naprawdę obniżki cen w Black Friday. Polscy klienci nie mogą liczyć na satysfakcjonujące promocjeCzytaj dalej

Facebook pozywa za niezgodne z zasadami reklamy z przejętych kont

Warto zaznaczyć, że rzeczone materiały często podparte były wizerunkami osób publicznych, które nie wyraziły na to zgody. Reklamowanymi produktami okazywały się przede wszystkim dietetyczne pigułki oraz podrobione towary. Warto więc zaznaczyć, że mogły poważnie zaszkodzić chętnym do zakupu osobom nawet na poziomie zdrowotnym.

Dodatkowo pozwani dobrze maskowali swoje działania, aby jak najbardziej utrudnić ewentualne wykrycie oraz ustalenie ich danych. Facebook dotarł jednak do sprawców, a ofiarom, których konta przejęto, zwrócił pieniądze. Przedstawiciele platformy zapewnili, że nadal będą pracowali nad sprawniejszym namierzaniem potencjalnych oszustw. Chcą także w przyszłości sprawniej dochodzić sprawiedliwości w podobnych sytuacjach.

NAJLEPSZE DZISIAJ:

  1. Ekspert wytłumaczył, dlaczego wielu ludzi wierzy w medyczne mity. 'To wynika z pewnej właściwości mózgu'
  2. Sprzedawali mięso chorych koni. Na rynek trafiało jako wołowina
  3. 'Może stanowić przykład stylu propagandy sprzed 1989'. REM o materiale Wiadomości TVP nt. pikiety pod gdańską kurią

Źródło:Wirtualne Media

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News