Ilu Polaków ma dostęp do Internetu 2018
Autor Maria Wieczorek - 29 Października 2019

Polacy mocno w tyle. Aż 16 państw wyprzedza nas w kwestii dostępu do Internetu

Ilu Polaków ma dostęp do Internetu? Analizując najnowsze dane, możemy dojść do wniosku, że zaskakująco niewielu. Jak się bowiem okazuje, pod tym względem wyprzedza nas aż 16 państw Unii Europejskiej.

Ilu Polaków ma dostęp do Internetu? Jak wynika z danych udostępnionych przez Eurostat, w 2018 roku 84% polskich gospodarstw domowych miało dostęp do sieci. Pod tym względem w Unii Europejskiej wyprzedzały nas Holandia (98%), Wielka Brytania (95%), Niemcy (94%), Finlandia (94%), Dania (93%), Luksemburg (93%), Szwecja (92%), Estonia (90%), Austria (89%), Irlandia (89%), Francja (89%), Słowenia (87%), Belgia (87%), Cypr (86%), Hiszpania (86%) oraz Czechy (86%). Warto zaznaczyć, że wynik Polski znalazł się także poniżej średniej unijnej, która wyniosła 89%.

TVP wspiera PiS, a TVN opozycję? Polacy ocenili również, kogo faworyzuje PolsatTVP wspiera PiS, a TVN opozycję? Polacy ocenili również, kogo faworyzuje PolsatCzytaj dalej

Ilu Polaków ma dostęp do Internetu? 2013 vs 2018

Aby ocenić skalę wzrostu dostępu polskich gospodarstw domowych do Internetu, porównajmy najnowsze dane ze statystykami z roku 2013. Wówczas w naszym kraju z łączności z siecią korzystało 72% rodzin. Jest to taki sam wynik jak ten osiągnięty przez Bułgarię w 2018 roku. Warto zaznaczyć, że jest to najmniej rozwinięty pod tym względem kraj Unii Europejskiej.

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego za zeszły rok, znacznie lepszy i szerszy dostęp do Internetu miały te domostwa, w których wychowują się dzieci. Aż 99,2% z nich miało dostęp do sieci. Jeżeli zaś chodzi o gospodarstwa domowe, gdzie dzieci nie ma, to z Internetu korzysta ich łącznie 77%. Ze statystyk GUS-u dowiadujemy się też, że jeśli Polacy mają korzystać z sieci za pośrednictwem urządzenia przenośnego, to najchętniej robią to przy użyciu smartfona lub telefonu komórkowego. Drugie miejsce pod tym względem zajmuje komputer przenośny, a trzecie tablet.

Źródła:Eurostat, Główny Urząd Statystyczny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News