Janusz Korwin-Mikke globalne ocieplenie
Autor Maria Wieczorek - 14 Listopada 2019

Korwin-Mikke chwali globalne ocieplenie. "Pozbędziemy się ohydnego śniegu"

Janusz Korwin-Mikke powielił w czasie konferencji prasowej w Katowicach niezwykle szkodliwe mity klimatyczne. Poseł Konfederacji stwierdził między innymi, że globalne ocieplenie to "same korzyści", a związane z nim zagrożenia nazwał "kompletną bzdurą". Dodał także, iż Polska powinna wycofać się z paryskiego porozumienia klimatycznego.

Janusz Korwin-Mikke znany jest ze swych kontrowersyjnych poglądów także w kwestiach ekologicznych. Na środowej konferencji w Katowicach poseł po raz kolejny odniósł się do kwestii globalnego ocieplenia, powielając szkodliwe zdaniem środowiska naukowego mity. Działacz stwierdził także, że Polska powinna "moralnie wesprzeć" Stany Zjednoczone, podejmując decyzję o wycofaniu się z paryskiego porozumienia klimatycznego. Jak przekazał Korwin-Mikke, jego zdaniem walka z globalnym ociepleniem nie ma najmniejszego sensu. Dlaczego? Poseł tłumaczył to następująco:

"Trwa ono od mniej więcej 500 lat, wtedy temperatura była o 5 stopni niższa, wzrosła o te 5 stopni bez żadnego specjalnego działania przemysłu, Bałtyk wtedy zamarzał zimą, śniegi zakrywały chałupy po dachy, to zniknęło. To potrwa jeszcze ok. 200 lat, temperatura wzrośnie jeszcze o 2 stopnie, dzięki czemu będzie można budować zimą, zniknie bezrobocie, roztopią się lody Arktyki, będzie można statkiem płynąć z Nowej Ziemi do Kanady, będzie o wiele, wiele lepiej. Same korzyści są z globalnego ocieplenia. Ja nie rozumiem, dlaczego mamy walczyć z globalnym ociepleniem."

TK jednak nie dla Piotrowicza? Media przekonują, rzeczniczka PiS dementujeTK jednak nie dla Piotrowicza? Media przekonują, rzeczniczka PiS dementujeCzytaj dalej

Janusz Korwin-Mikke znów promuje mity klimatyczne

Korwin-Mikke pominął przy tym jednak wszystkie poważne, negatywne skutki zmian klimatu. Wśród nich wyróżniamy przecież nie tylko wzrost poziomu wód mórz i oceanów, ale załamywanie się całych ekosystemów, wymieranie kolejnych gatunków, a także gigantyczne migracje ludności świata. Zdaniem posła wskazywane przez naukowców zagrożenia to jednak "kompletna bzdura". Aby "udowodnić" swoje racje, działacz przekonywał:

"Kiedyś Polacy byli przyzwyczajeni do kołtuna i uważali, że kołtun na głowie to oznaka zamożności i polskości, ale kołtuna się pozbyliśmy i ohydnego śniegu, przez który ludzie umierają, ślizgają się, łamią nogi, też się pozbędziemy. Polacy w Brazylii żyją bez śniegu."

Pamiętajmy, że powielanie mitów klimatycznych przez polityków, którzy zasiadają w krajowym parlamencie, może mieć naprawdę tragiczne skutki. Szczególnie jeżeli dany działacz nie bierze pod uwagę opinii naukowców, a jedynie rozważa zagadnienie pod kątem jego opłacalności.

Więcej o zmianach klimatu i globalnym ociepleniu możecie przeczytać tutaj.

Źródło:RMF FM / PAP
Foto: Piotr Drabik

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News