Koniec świata asteroida
Autor Michalina Kobla - 5 Września 2019

Najwyższy Czas! ogłosiło koniec świata, który ma nastąpić już za kilka dni. Naukowcy z NASA są innego zdania

Koniec świata nastąpi już 14 września 2019 roku? Taką informację przekazali czytelnikom dziennikarze portalu "Najwyższy Czas!". Jak można się domyślać, naukowcy z NASA oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej są innego zdania.

Koniec świata jest zdecydowanie częstym tematem artykułów, które pojawiają się w serwisie "Najwyższy Czas!". Jak wynika z naszej niewielkiej weryfikacji, na stronie znaleźć można aż 82 strony z newsami (na każdej po 10) zawierającymi w nagłówku tę frazę. Tym razem, 5 września 2019 roku, do czytelników trafił tekst pod tytułem: "Nie będzie III wojny światowej! Za kilka dni w ziemię uderzy gigantyczna asteroida, mająca ponad 2 km średnicy i zniszczy wszystko [VIDEO]". Chociaż w samym artykule znajdujemy już wieść, że w rzeczywistości omawiana asteroida "może uderzyć" w naszą planetę, nagłówek sugeruje pewność piszącego. Przeanalizujmy więc, o co dokładnie chodziło autorowi.

Wyborcza: cysterny wstydu należą do firmy Orlen Transport. Sprawdziliśmy fakty w sprawieWyborcza: cysterny wstydu należą do firmy Orlen Transport. Sprawdziliśmy fakty w sprawieCzytaj dalej

Koniec świata we wrześniu 2019 roku? Apokaliptyczna teoria serwisu Najwyższy Czas!

Tekst dotyczy asteroidy 2000 QW7, która przeleci blisko Ziemi 14 września 2019 roku. Ciało przemieszcza się w stronę naszej planety z prędkością ok. 20 000 km/h i zbliży się do niej na odległość ok. 5,3 mln kilometrów. Warto zaznaczyć, że naukowcy z NASA oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej, którzy zajmują się obserwacją asteroidy, całkowicie uspokajają i zaprzeczają medialnej panice. Debatę z nimi podejmuje jednak autor portalu Najwyższy Czas! o nicku "xD", twierdząc przy tym, że "o ile NASA uspokaja, że meteoryt raczej nie uderzy w planetę, nie można mieć stuprocentowej pewności".

Jednocześnie, mimo swej zadziwiającej pewności, dziennikarz podał jednak także datę kolejnego przelotu asteroidy obok Ziemi. Jak twierdzą eksperci, rzeczywiście najpewniej stanie się to jesienią 2038 roku. Wsłuchując się więc w opinie prawdziwych specjalistów, możemy być spokojni i nie wierzyć w zbliżający się rzekomo koniec świata.

Najwyższy Czas! ogłosiło koniec świata, który ma nastąpić już za kilka dni. Naukowcy z NASA są innego zdania

Najwyższy Czas! ogłosiło koniec świata, który ma nastąpić już za kilka dni. Naukowcy z NASA są innego zdania

Źródło:Najwyższy Czas!, NASA

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News