Koronawirus buty
Autor Maria Wieczorek - 12 Czerwca 2020

Czy koronawirus może być przenoszony na butach? Eksperci WHO odpowiedzieli na pogłoski

Koronawirus może przenosić się na butach? To zagadnienie zainteresuje przede wszystkim rodziców małych dzieci, które często bawią się na podłogach i dywanach. Do sprawy odnieśli się więc eksperci WHO.

Chociaż pandemia koronawirusa trwa już od kilku miesięcy, w sieci nadal nie brakuje fałszywych pogłosek, odnoszących się do COVID-19. Na potrzebę ich prostowania starają się sukcesywnie odpowiadać specjaliści współpracujący ze Światową Organizacją Zdrowia. W ostatnim czasie wydali specjalny komunikat, który odnosił się do kwestii ewentualnego przenoszenia wirusa na butach. Czy podobny scenariusz zakażenia jest możliwy?

Skanery termiczne trafiły na lotniska oraz do wielu urzędów. Nie pokażą, czy na pewno zachorowałeś na COVID-19Skanery termiczne trafiły na lotniska oraz do wielu urzędów. Nie pokażą, czy na pewno zachorowałeś na COVID-19Czytaj dalej

Koronawirus a buty

- Prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się COVID-19 na butach i zakażenia innych osób w taki sposób jest bardzo niskie. Jako środek ostrożności, szczególnie w domach, w których niemowlęta i małe dzieci raczkują lub bawią na podłodze, rozważ pozostawienie butów przy wejściu do domu. Pomoże to zapobiec kontaktowi z brudem lub odpadami, które mogłyby zostać przeniesione na podeszwach - poinformowano w komunikacie.

Warto więc zastosować się do zaleceń ekspertów oraz działać z należytą ostrożnością. Jednocześnie nie powinno się wpadać w skrajną panikę - jak przekazano, prawdopodobieństwo podobnego zakażenia jest niewielkie.

Źródło: WHO
Foto: Pexels / Lisa Fotios

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News