Koronawirus
Autor Piotr Burakowski - 29 Października 2020

Ile jest wolnych łóżek i respiratorów? Podajemy liczby

Jak Polska służba zdrowia radzi sobie z koronawirusem? Już teraz w naszym kraju zaczyna brakować łóżek i respiratorów dla pacjentów z COVID-19 – wynika z danych urzędów wojewódzkich.

Urzędy opublikowały w środę dane, z których wynika, że liczba wolnych łóżek szpitalnych dla osób chorych na COVID-19 sięga zwykle jednej trzeciej dostępnych w danym województwie. W województwie dolnośląskim mamy 688 łóżek covidowych, pomorskim – 620, lubuskim – 588, ale już w świętokrzyskim, gdzie sytuacja jest najgorsza – 131, a w łódzkim – 279.

Koronawirus: wolne respiratory

Jeśli chodzi o respiratory, to także mamy duży problem. Najwięcej wolnych respiratorów jest w województwie łódzkim – 81, dolnośląskim – 49 i lubelskim – 39, najmniej zaś w opolskim – 9, podlaskim i pomorskim – po 10, oraz w mazowieckim i małopolskim – po 12.

Dodajmy, że liczba zakażeń koronawirusem nie wyhamowuje, tylko stopniowo wzrasta. Dziś padł nowy rekord: minionej doby odnotowano w Polsce 20 tys. 156 nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń. Zmarło zaś 301 kolejnych osób.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Koronawirus może postarzyć mózg o 10 lat? Przyglądamy się nowemu badaniu
  2. Washington Post: otrzymał 27 ciosów nożem, bo poprosił o założenie maseczek

Rząd, widząc rosnące statystyki, wprowadza kolejne obostrzenia. Niewykluczone, że niedługo zostanie wprowadzony pełen lockdown.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: Pikist.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News