Krystyna Janda
Autor Michalina Kobla - 25 Lipca 2019

Krystyna Janda udostępniła przerobione zdjęcie wiceministra. Polityk żąda przeprosin

Krystyna Janda udostępniła na swym profilu na Facebooku przerobione zdjęcie Adama Andruszkiewicza. Co ciekawe, ta sama grafika krążyła już po sieci rok temu i wiele mediów alarmowało wówczas, że nie jest prawdziwa. Wiceminister zażądał więc od artystki oficjalnych przeprosin oraz usunięcia dotyczącego go wpisu z portalu społecznościowego.

Krystyna Janda pokazała dziś swoim obserwatorom na Facebooku zmanipulowaną wersję fotografii Adama Andruszkiewicza. Na przerobionym zdjęciu widzimy wiceministra na siłowni, ściskającego rękę mężczyzny w koszulce ze swastyką. Na ścianie pokoju wisi za to plakat, który przedstawia dwóch mężczyzn z lizakami w kształcie męskich członków. Na oryginalnym zdjęciu nie ma jednak ani wspomnianego plakatu, ani kojarzonego z nazizmem symbolu. Aby to udowodnić, prawdziwą fotografię na Twitterze pokazał sam Andruszkiewicz. Zaapelował także do Jandy o to, aby jak najszybciej go przeprosiła:

"Pani Krystyna Janda postanowiła dołączyć do oszczerczej kampanii wymierzonej we mnie, jednak uczyniła to za pomocą obrzydliwie przerobionego fake zdjęcia. Zwracam się do Pani Krystyny Jandy o natychmiastowe usunięcie zdjęcia wraz z zamieszczeniem przeprosin na Pani profilu."

Przeprosin na razie próżno szukać na profilu artystki. Post z przerobionym zdjęciem Andruszkiewicza i podpisem: "Oto nasz minister cyfryzacji!" zniknął już jednak z Facebooka.

Co ciekawe, zmanipulowana wersja fotografii polityka zyskała na profilu Jandy przysłowiowe drugie życie. Po raz pierwszy przeróbka została opublikowana w sieci ponad rok temu i została podana dalej przez wielu internautów, w tym znanych polityków i dziennikarzy, na przykład Borysa Budkę oraz Tomasza Lisa. Andruszkiewicz zapowiadał wówczas, że wraz z mężczyzną, który także znajduje się na zdjęciu, zgłoszą sprawę organom ścigania. Jak widać, nawet mimo stanowczej reakcji działacza fotografia powróciła na portale społecznościowe.

Krystyna Janda udostępniła przerobione zdjęcie wiceministra. Polityk żąda przeprosin

Krystyna Janda udostępniła przerobione zdjęcie wiceministra. Polityk żąda przeprosin

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News