AntyFAKE
Autor Michalina Kobla - 29 Maja 2019

Centrum medialne zdradza taktykę opozycji, ujawnioną przez Leszka Millera. Problem w tym, że nigdy jej nie wygłosił

Portal centrummedialne.pl głosi: "Miller zdradza nową taktykę totalnej opozycji. Zablokować unijne pieniądze dla Polski, by nie starczyło na 500 plus". Problem polega na tym, że były premier nigdy takowych słów nie wypowiedział, a nagłówek pozostaje wyłącznie interpretacją jego wypowiedzi, dokonaną przez redakcję.

Centrummedialne.pl zasugerowało w jednym ze swoich krótkich artykułów o rzekomej "taktyce totalnej opozycji", którą zdradzić miał Leszek Miller. Portal swoje doniesienia oparł o ostatni komentarz polityka, udzielony po wyborach do Parlamentu Europejskiego, na antenie TVN24.

- Trzeba zdefiniować kilka problemów, które sieją największe spustoszenie w świadomości naszego społeczeństwa i tym zacząć grać. Bo jeśli ciągle mówimy trzeba odsunąć PiS od władzy, to ludzie wzruszają ramionami i mówią: "a dlaczego? Przecież nam jest dobrze". Bo to jest tylko pierwsza część zdania. Potrzebna jest jeszcze druga. Na przykład: "bo Polska nie dostanie pieniędzy z UE i nie starczy na 500 plus" - brzmi dokładny cytat.

Czytając słowa Millera zauważamy, że nie mają one wiele wspólnego z "blokowaniem unijnych pieniędzy" czy "zdradzaniem taktyki opozycji". Świeżo wybrany europoseł zaproponował wyłącznie narrację, z której poleca skorzystać Koalicji Obywatlskiej.

Co kierowało redakcją centrummedialne.pl? Tłumaczą oni w artykule skomplikowany wywód logiczny.

- Leszek Miller w TVN24 ujawnił, jaką strategię ma zamiar przyjąć w Brukseli totalna opozycja. Jego słowa odczytujemy w jednoznaczny sposób: trzeba zrobić wszystko, by Unia blokowała pieniądze dla Polski. Wtedy nie wystarczy na programy socjalne - czytamy.

Centrum medialne zdradza taktykę opozycji, ujawnioną przez Leszka Millera. Problem w tym, że nigdy jej nie wygłosił

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News