AntyFAKE
Autor Michalina Kobla - 13 Czerwca 2019

Grupa obrońców pedofilii, która nie istnieje. Trolle ukryte za ruchem LGBTP

Fora internetowe i media społecznościowe ponownie zalewa fala grafik i wpisów sugerujących, że wewnątrz środowiska LGBTQ+ powstał ruch, dążący do legitymizacji pedofilii. Sprawę można by potraktować, jako oczywisty fake, lub mało wysublimowany żart gdyby nie fakt, że dezinformujące treści powielają niektóre osoby publiczne w Polsce.

Od czasu podpisania przez prezydenta Warszawy, Rafała Trzakowskiego deklaracji LGBT+, pomysł łączenia niehetoronormatywności ze skłonnościami pedofilnymi powrócił do polskiej debaty publicznej. Nic więc dziwnego, że relatywnie stary fake news wpisał się w naszą koniunkturę polityczną. Uspokajamy jednak - ruch zwolenników dopisania litery "P" do skrótu "LGBT", nie istnieje.

Reprezentant partii Korwin powiela fake news`a

Jakub Grygowski, przedstawiający się jako członek Rady Krajowej i pełnomocnik Partii Korwin, opublikował dziś tweeta, sugerującego, że skrót LGBT może zostać rozszerzony o literę P, symbolizującą "pedoseksualność". Neologizm ten miałby oznaczać pedofilię, rozumianą, jako orientacja seksualna.

Grupa obrońców pedofilii, która nie istnieje. Trolle ukryte za ruchem LGBTP

- Do czego prowadzi źle pojęta tolerancja? Pedofilia ma być „pedoseksualnością”. Krzywdzenie dzieci ma być czymś normalnym. Jeśli tego nie powstrzymamy, to... Tęczowi najpierw chcieli niekaralności —> pózniej zw. part. —> dalej „małżeństw” —> adopcji dzieci. Teraz „pedoseksualizm” - napisał Grygowski w swoim tweecie.

Wpis został podany dalej przez blogerkę Katarynę, która przy okazji załączyła anglojęzyczny artykuł, tłumaczący, że ruch "Heart Progress", mający stać za udostępnionymi przez Gryglewskiego grafikami, w rzeczywistości nie istnieje. Powiązane z nim 90 kont odsyłać miało do witryny NickMartinezOfficial.com, co pozostaje podręcznikowym przykładem zachowania trolli i botów.

Grupa obrońców pedofilii, która nie istnieje. Trolle ukryte za ruchem LGBTP

Geneza ruchu domniemanych obrońców pedofilii jest jednak znacznie bardziej banalna. W 2016 roku na 4chanie pojawił się pierwszy post zachęcający do "trollowania" ruchu LGBT poprzez rozprowadzanie grafik i treści sugerujących, że do skrótu powinno się dodać literę "P".

Grupa obrońców pedofilii, która nie istnieje. Trolle ukryte za ruchem LGBTP

źródła: thefringenews.com, snopes.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News