Lockdown w Polsce
Autor Piotr Burakowski - 29 Października 2020

Będziemy mieli zakaz wychodzenia z domu? Wicepremier zabrał głos

– Kiedy słyszymy o lockdownie w Niemczech czy we Francji, to właściwie tym dodatkowym elementem jest zakaz wychodzenia z domu wszystkich obywateli poza momentami, gdy jest to niezbędne. My nie planujemy tego typu działań, takich dyskusji w sztabach zarządzania kryzysowego na razie nie ma – powiedział na antenie Radia RMF FM wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Polityk przekonywał, że rząd w swoich decyzjach kieruje się opiniami ekspertów i jest dla niego ważne, by obostrzenia nie szły na tyle daleko, że w efekcie zrujnowałyby gospodarkę.

– Ogólnokrajowy lockdown byłby niekorzystny dla gospodarki. Nie unikniemy najprawdopodobniej lokalnych lockdwonów. Nie można wykluczyć dalszych obostrzeń – stwierdził z kolei na antenie PR1 Polskiego Radia minister Tadeusz Kościński. Dodajmy, że pełen lockdown wprowadzono we Francji.

Mimo braku deklaracji o pełnym lockdownie, biorąc pod uwagę rosnące statystyki zachorowań w naszym kraju, jest możliwe, że dojdzie do całkowitego zamrożenia gospodarki.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Koronawirus może postarzyć mózg o 10 lat? Przyglądamy się nowemu badaniu
  2. Washington Post: otrzymał 27 ciosów nożem, bo poprosił o założenie maseczek

Dziś poinformowano o ponad 20 tys. zakażeń koronawirusem w Polsce.

Źródło: RMF FM
Foto: PxHere.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News