Lucyna Klein-Klarenbach.
Autor Piotr Burakowski - 11 Września 2020

Kim jest Lucyna Klein-Klarenbach? Żona prezentera TVP Info zarobi ok. 100 tys. zł w państwowej spółce

Po pracy w PKP Lucyna Klein-Klarenbach została członkiem rady nadzorczej w państwowej spółce CZH, która prowadzi działalność handlową, logistyczną, a także zarządza nieruchomościami. Nowe stanowisko zapewni Klein-Klarenbach rocznie blisko 100 tys. zł brutto – podaje Onet.

W czerwcu żona prezentera TVP Info Adriana Klarenbacha została dyrektorem biura zarządu PKP.

"Jednocześnie jej nazwisko w tym czasie pojawiło się na liście osób pozytywnie zaopiniowanych przez Radę ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa przy premierze. Opinia ta otworzyła jej drogę do dodatkowego zajęcia" – informuje Onet.

96 tys. zł brutto rocznie

Serwis podaje, że Lucyna Klein-Klarenbach została członkiem rady nadzorczej grupy CZH, a informacja o tym pojawiła się na stronie spółki i w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wpis został opublikowany 12 lipca, tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich.

Lucyna Klein-Klarenbach zarobi w CZH 96 tys. zł brutto rocznie. CZH nadzoruje Agencja Rozwoju Przemysłu, która znajduje się pod bezpośrednim nadzorem premiera Mateusza Morawieckiego.

Onet skierował w środę pytanie o powody powołania Klein-Klarenbach w skład rady nadzorczej, lecz do momentu publikacji artykułu nie otrzymał odpowiedzi.

Jak premier zmieniał zdanie o epidemii. Wybory: “Nie ma się czego bać”, a teraz znowu zaskakujeJak premier zmieniał zdanie o epidemiiCzytaj dalej

Klein-Klarenbach startowała z list PiS

Klein-Klarenbach to prywatnie żona pracownika TVP Info Adriana Klarenbacha. W ostatnich wyborach samorządowych startowała z list PiS do rady warszawskiej dzielnicy Wawer.

"Program Patryka Jakiego dla Warszawy #WarszawaMożeWięcej jest tym, co chciałabym dla Niej i dla Nas, a szczególnie dla mojego Wawra. Kandyduję do rady dzielnicy z listy Prawa i Sprawiedliwości #WawerTeżMożeWięcej" – pisała na Facebooku Lucyna Klein-Klarenbach, ale ostatecznie nie zdobyła mandatu.

Dodajmy, że przed objęciem stanowiska w PKP zatrudniona była w spółce córce XCity Investment jako ekspertka ds. komunikacji.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Oto do jakiej manipulacji posunęli się zwolennicy teorii spiskowych
  2. "Zabiłbym wszystkich Polaków". Nagrała niemieckiego szefa, a sąd każe jej płacić; głos zabrał Owsiak – wyjaśniamy sprawę

Przypomnijmy, że Konfederacja przedstawiła w Sejmie 36 konkretnych przykładów zatrudnień "po rodzinie" w spółkach skarbu państwa i różnych instytucjach publicznych. Partia spotkała się jednak ze zdecydowaną reakcją Straży Marszałkowskiej.

Źródło: Onet
Foto: mat. prasowe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News