AntyFAKE
Autor AntyFAKE - 6 Lipiec 2019

Grafika z cytatem ministra zdrowia o jedzeniu w szpitalach podbija internet. Źródła brak

Internet okrąża grafika z cytatem ministra zdrowia, odnoszącym się do jedzenia w polskich szpitalach. Łukasz Szumowski miał rzekomo dostrzec dobre strony wątpliwej jakości dań, podawanych pacjentom. Problem polega na tym, że cytat powielany jest w formie grafiki, a źródła nie da się znaleźć.

Według krążącej po sieci grafiki, Łukasz Szumowski miał wypowiedzieć następujące słowa: "Może i posiłki w szpitalach nie są najwyższej jakości, ale po pierwsze nie mamy budżetu na drastyczne podniesienie stawki dziennej na wyżywienie pacjenta. Poza tym jeszcze nie usłyszałem o przypadku, kiedy stan zdrowia pacjenta pogorszył się przez szpitalne jedzenie. Sam zresztą uważam, że czasem gorszy posiłek nie wpływa źle – pacjent pozostaje w lepszych relacjach z rodziną bo ta przynosi mu regularnie jedzenie, przez co otrzymuje wsparcie psychiczne i jest motywowany do szybszego opuszczenia szpitala."

Notkę na ten temat opublikował m.in. "InnyExpress" oraz wirtualnyportal.pl. Wiele wskazuje na to, że najczęstszym źródłem kolportowania cytatu jest jednak facebook. Opublikowaną na jednym z prywatnych profili grafikę udostępniło ponad 3 tys. użytkowników.

Na ten moment nie ma żadnego źródła potwierdzającego prawdziwość cytatu. Najprawdopodobniej słowa nigdy nie padły z ust ministra

 

Grafika z cytatem ministra zdrowia o jedzeniu w szpitalach podbija internet. Źródła brak

Zobacz także

  1. Skargi na TVP i Polskie Radio podczas kampanii wyborczej. Zastrzeżenia zgłosiły cztery osoby
  2. Po Twitterze krąży zdjęcie rzekomej ofiary Tymoteusza Szydło. Dziewczyna nie ma z nim nic wspólnego
  3. Wieści24 rozliczają Kaczyńskiego z obietnicy wyborczej. Redaktor najpewniej źle ją zrozumiał
  4. Watykan stanął na krawędzi bankructwa? Współpracownik papieża Franciszka zaprzecza
  5. PiS złożyło kolejne protesty wyborcze. W ślady partii idzie Koalicja Obywatelska
  6. Ewa Chodakowska ofiarą internetowego oszustwa. Ktoś bezprawnie wykorzystał jej wizerunek