AntyFAKE
Autor Michalina Kobla - 6 Lipca 2019

Grafika z cytatem ministra zdrowia o jedzeniu w szpitalach podbija internet. Źródła brak

Internet okrąża grafika z cytatem ministra zdrowia, odnoszącym się do jedzenia w polskich szpitalach. Łukasz Szumowski miał rzekomo dostrzec dobre strony wątpliwej jakości dań, podawanych pacjentom. Problem polega na tym, że cytat powielany jest w formie grafiki, a źródła nie da się znaleźć.

Według krążącej po sieci grafiki, Łukasz Szumowski miał wypowiedzieć następujące słowa: "Może i posiłki w szpitalach nie są najwyższej jakości, ale po pierwsze nie mamy budżetu na drastyczne podniesienie stawki dziennej na wyżywienie pacjenta. Poza tym jeszcze nie usłyszałem o przypadku, kiedy stan zdrowia pacjenta pogorszył się przez szpitalne jedzenie. Sam zresztą uważam, że czasem gorszy posiłek nie wpływa źle – pacjent pozostaje w lepszych relacjach z rodziną bo ta przynosi mu regularnie jedzenie, przez co otrzymuje wsparcie psychiczne i jest motywowany do szybszego opuszczenia szpitala."

Notkę na ten temat opublikował m.in. "InnyExpress" oraz wirtualnyportal.pl. Wiele wskazuje na to, że najczęstszym źródłem kolportowania cytatu jest jednak facebook. Opublikowaną na jednym z prywatnych profili grafikę udostępniło ponad 3 tys. użytkowników.

Na ten moment nie ma żadnego źródła potwierdzającego prawdziwość cytatu. Najprawdopodobniej słowa nigdy nie padły z ust ministra

Grafika z cytatem ministra zdrowia o jedzeniu w szpitalach podbija internet. Źródła brak

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News