Magdalena Środa Twitter
Autor Michalina Kobla - 26 Października 2019

Sfałszowane wpisy M. Środy obiegają media społecznościowe. Ich autora obserwują na Twitterze politycy PiS

Magdalena Środa prowadzi swój profil na Twitterze od sierpnia 2010 roku. Chociaż w ostatnim czasie profesor nie jest wyjątkowo aktywna na tej platformie społecznościowej, niespodziewanie w sieci pojawiły się zrzuty ekranu wpisów, które miała rzekomo opublikować pół roku temu. Posty te zostały sfałszowane.

Magdalena Środa opublikowała ostatni wpis na Twitterze 16 kwietnia 2019 roku. Od tamtej pory na jej profilu nie pojawiały się żadne nowe treści. Niespodziewanie jeden z internautów opublikował jednak zrzuty ekranu tweetów, które profesor miała udostępnić jeszcze w marcu. Te szybko zdobyły duży rozgłos, a liczni prawicowi komentujący w bardzo krytyczny, często wulgarny sposób wyrażali się o poczynaniach Środy. W pierwszym z postów mogliśmy przeczytać:

"Płód nie jest człowiekiem, to zlepek komórek, którego nie można nazwać życiem. Aborcja musi być jak najszybciej zalegalizowana."

Drugi wpis głosił za to:

"Każdego roku mordowanych jest miliardy niewinnych kurcząt. Jajko to nienarodzone życie, które musi podlegać ochronie prawnej."

W tym miejscu należy podkreślić, że tweety te to podróbki i nie zostały opublikowane przez prof. Środę.

Zakaz handlu w niedziele miał pomóc przedsiębiorcom. Sklepów jest jednak coraz mniejZakaz handlu w niedziele miał pomóc przedsiębiorcom. Sklepów jest jednak coraz mniejCzytaj dalej

Magdalena Środa, podrobione tweety i konto obserwowane przez działaczy PiS

Omawiany zrzut ekranu udostępnił profil, który obserwuje łącznie ponad 2 tys. internautów. Śledzą go między innymi europosłanka Beata Mazurek (PiS), poseł Paweł Lisiecki (PiS), posłanka Elżbieta Duda (PiS), posłanka Joanna Borowiak (PiS), wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz (PiS), ale także kilka nieoficjalnych kont lokalnych struktur partii Jarosława Kaczyńskiego. Autor konta rzeczywiście publikuje przede wszystkim treści promujące Prawo i Sprawiedliwość i uderzające w opozycję, niektóre stacje telewizyjne (szczególnie TVN) oraz na przykład środowisko LGBT.

Udostępnione przez niego tweety, których autorką miała być Magdalena Środa, nie są prawdziwe. Intrnauta odpowiedzialny za przeróbkę wkleił swój tekst we wpisy dotyczące przemyśleń profesor na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego (pamiętajmy, że prawdziwe wersje zostały opublikowane w marcu). Możemy to stwierdzić po zbieżności dat, liczby polubień, komentarzy oraz podań dalej. W autentycznych postach Środy czytamy:

"Uważam, wbrew szefom różnych partii, że te wybory będą znacznie ważniejsze niż krajowe, jeśli PiS wygra, koniec naszego członkostwa w UE. Każdy, kto zagłosuje na PiS, będzie odpowiedzialny za Polexit."

"Koalicja Europejska jest - jak się dziś okazało - Koalicją Mężczyzn. Dwie kobiety na jedynkach, dwie na dwójkach; reszta gdzieś w ogonach i chyba tylko po to, by macho Schetyna mógł się chwalić, że »szanuje«."

Magdalena Środa fejk

Magdalena Środa Twitter

Źródło:Twitter
Foto: Wikipedia / Adrian Grycuk

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News