Dorota Masłowska.
Autor Piotr Burakowski - 1 Września 2020

Tygodnik “Dobry Tydzień” opublikował nieprawdziwy artykuł o Masłowskiej

Tygodnik “Dobry Tydzień” opublikował artykuł o pisarce Dorocie Masłowskiej. Na tekst złożyły się wyrwane z kontekstu wypowiedzi autorki dotyczące wiary, a także “domysły i czyste fantazje” dziennikarki. Masłowska twierdzi, że nigdy nie rozmawiała z tygodnikiem i zapowiada skierowanie sprawy na drogę prawną – podają Wirtualne Media.

Artykuł opublikowany w najnowszym numerze "Dobrego Tygodnia" pt. "Bez Boga nie ma świata" sugeruje, że Dorota Masłowska jest osobą wierzącą. Czytamy w nim m.in., że pisarka, kiedy odwiedzała dom babci jako mała dziewczynka, fascynowała się wizerunkiem Chrystusa wiszącym na honorowym miejscu.

"Obserwowała seniorkę rodu, która w skupieniu obracała paciorki różańca. Dziś oba te przedmioty są dla niej najcenniejszą pamiątką" – pisze "Dobry Tydzień".

Dorota Masłowska -

Rozmowa, której nie było

Dalej znajdziemy wypowiedzi Doroty Masłowskiej, choć pisarka w ogóle nie rozmawiała z tygodnikiem.

"I jeszcze mam w posiadaniu jej pierścionek oraz różaniec – taki pradawny, kościany. Nie biały plastikowy, ale niesamowicie siny" – takie słowa tygodnik przypisuje Dorocie Masłowskiej, a dziennikarka zauważa, że literatka opowiada o tym "wzruszona".

– Ten tekst został spreparowany z wyrwanych z kontekstu wyimków z wywiadów udzielonych przeze mnie w różnych momentach życia, domysłów i czystej fantazji, jak fragment o mieszkaniu moich rodziców. Artykuł opisuje moje życie w Bogu i wierze katolickiej – skomentowała sprawę na łamach "Gazety Wyborczej" Dorota Masłowska.

– Jestem osobą niewierzącą, niepraktykującą, nie mam żadnego związku z Kościołem katolickim poza tym, że zostałam w jego obrządku wychowana – dodawała.

Wydawnictwo Bauer przeprasza

Maciej Brzozowski, rzecznik prasowy Wydawnictwa Bauer, poinformował Wirtualne Media, że "wydawca serdecznie przeprasza panią Dorotę Masłowską za nadinterpretację jej wypowiedzi i religijne asocjacje".

Bauer "ubolewa nad niepohamowaną fantazją" przygotowującej tekst autorki i zapowiada, że w kolejnym numerze zostanie opublikowane stosowne sprostowanie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Morawiecki w kinie bez maseczki. Tak, premier złamał zalecenie rządu
  2. Nie, Majka nie została porwana. To cyberoszustwo

Przypomnijmy, że Dorota Masłowska zadebiutowała w 2003 roku powieścią "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną", która doczekała się głośnej ekranizacji z Borysem Szycem. Jest także autorką takich książek, jak "Paw królowej" (2005) czy "Kochanie, zabiłam nasze koty" (2012).

Źródło: Wirtualne Media
Foto: Andrzej Iwanczuk/ Reporter (East News)

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News