Dariusz Rosati
Autor Piotr Burakowski - 22 Lipca 2020

Poseł KO zarzuca kłamstwo Morawieckiemu ws. Funduszu Spójności

Poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Rosati ocenił słowa premiera na temat Funduszu Spójności. Premier powiedział dziś w Sejmie m.in., że Polska jest jego największym beneficjentem.

Mateusz Morawiecki przekonywał, że Polska w nadchodzących latach ma otrzymać z UE znacznie więcej pieniędzy niż w okresie 2014-2020. "W budżecie 2021-2027 dla Polski będzie tylko ok. 80 mld euro, a w latach 2014-2020 było ok. 105 mld euro" – stwierdził zaś na Twitterze Dariusz Rosati.

Fundusze z UE a praworządność

Dariusz Rosati odniósł się także do stwierdzenia szefa rządu, że zapis o powiązaniu wypłat z praworządnością nie wywrze wpływu na wysokość funduszy. "W pkt. 23. Konkluzji czytamy, że w przypadku naruszeń Komisja proponuje środki, które Rada przyjmuje większością kwalifikowaną" – ocenił polityk.

Morawiecki: Polska największym beneficjentem Funduszu SpójnościMorawiecki: Polska największym beneficjentem Funduszu SpójnościCzytaj dalej

Pieniądze na rolnictwo

Poseł opozycji uważa ponaadto, że kłamstwo stanowi twierdzenie, że Polska otrzyma więcej pieniędzy na rolnictwo. "Na rozwój obszarów wiejskich o 2 mld euro mniej niż w latach 2014-2020" – pisze Dariusz Rosati.

Co więcej, Dariusz Rosati zwraca uwagę na kwestię dotacji na politykę klimatyczną.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Komitet Trzaskowskiego oficjalnie domaga się powtórzenia wyborów
    Wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne jest szkodliwe? Eksperci są zgodni

"Fundusz Sprawiedliwej Transformacji został zmniejszony z 40 mld euro do 10 mld euro, a Polska dostanie ok 2 mld euro, zamiast 8 mld euro" – skomentował Dariusz Rosati, odnosząc się do zapewnienia premiera, że Polska zyskała więcej pieniędzy.

Źródło: Twitter
Foto: YouTube / Kancelaria Premiera

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News