Autor Michalina Kobla - 10 Kwietnia 2019

"Niemcy składają wniosek o rozwiązanie NATO". Nieprawdziwe doniesienia ws. przyszłości organizacji

NATO, a właściwie jego funkcjonowanie, w ostatnim czasie zdaje się wywoływać coraz większe kontrowersje. W związku z tym jeden z niemieckich polityków zdecydował się wezwać do rozwiązania organizacji. Internetowy portal informacyjny całkowicie przeinaczył jednak jego słowa.

NATO jest przedmiotem stosunkowo burzliwych dyskusji wśród znawców sytuacji międzynarodowej. Organizacji nie brakuje zarówno zwolenników, jak i bardzo zażartych przeciwników. Do drugiej z wymienionych grup zaliczać ma się deputowany do niemieckiego Bundestagu, Alexander Neu.

Parlamentarzysta stwierdził bowiem, że NATO stanowi zagrożenie dla światowego bezpieczeństwa i często łamie prawo międzynarodowe. Jak powiedział, kolejna rocznica powstania sojuszu powinna być okazją do przemyślenia jego przyszłości oraz celów. Ostatecznie Neu zasugerował także, iż Niemcy powinny wystąpić z organizacji, którą należy także całkowicie rozwiązać i skupić się na budowaniu nowego systemu, angażującego Rosję.

Inna Polityka ogłasza wystąpienie Niemiec z NATO

Właśnie w tym kontekście w serwisie Inna Polityka opublikowano tekst o tytule "Pilne! Niemcy składają wniosek o rozwiązanie NATO! Powodem jest...", który okazuje się całkowicie nieprawdziwy. Ani wymienione państwo, ani jego obywatele nie złożyli bowiem żadnego dokumentu, mającego rzekomo doprowadzić do rozpadu sojuszu. Słowa deputowanego nazwać można co najwyżej apelem w imieniu prezentowanej przez niego partii, czyli Die Linke. Już w samym artykule zaznaczono, iż "Niemcy postanowili, że konieczne jest rozwiązanie sojuszu", co stanowi oczywiste przekłamanie. Podobnej opinii nie można bowiem przypisać państwu, czyli w bezpośrednim przekazie jego głównym władzom.

Co zadziwiające, w tekście pomylono także nazwisko parlamentarzysty, którego nazwano "Alexander Noah". W niemieckim Bundestagu nie ma nikogo, kto przedstawiałby się takimi personaliami. Podobny zabieg może utrudniać odnalezienie w internecie większej liczby informacji na temat słów niemieckiego polityka. Warto zaznaczyć, że podobne przeinaczenia nazwiska działacza znaleźć można między innymi w artykułach na takich stronach jak Sputniknews.com, Russophile.org, News.ru, czy też Eurasiantimes.com.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News