Netflix komentarz
Autor Maria Wieczorek - 15 Listopada 2019

Netflix wydał oficjalny komentarz ws. kontrowersyjnej mapy z obozami zagłady. Premier Morawiecki dziękuje

Netflix Polska opublikował na Twitterze oficjalny komentarz ws. kontrowersji wokół mapy z oznaczonymi obozami zagłady, która stanowiła część filmu dokumentalnego "Iwan Groźny z Treblinki". W oświadczeniu zaznaczono, że obraz wkrótce zostanie wzbogacony o stosowny opis wyjaśniający. Premier Mateusz Morawiecki podziękował już za ten krok za pośrednictwem Facebooka.

Netflix Polska odpowiedział na duże emocje części widzów, które sprowokowała mapa, stanowiąca część filmu "Iwa Groźny z Treblinki". Przypomnijmy, że niemieckie nazistowskie obozy zagłady wpisano na niej we współczesne granice Polski z niejednoznacznymi oznaczeniami, co mogło wprowadzać widzów w poważny błąd. W sprawie interweniował więc ostatecznie między innymi premier Mateusz Morawiecki, który napisał nawet specjalny list do CEO amerykańskiej firmy.

Stanisław Karczewski i Stanisław Karczewski i "hucpa" z flagami. Internauci odkryli poważne nieścisłości w tłumaczeniach politykaCzytaj dalej

Netflix odpowiada na emocje wokół kontrowersyjnej mapy

Po kilku dniach na oficjalnym profilu Netflix Polska na Twitterze opublikowano więc oficjalny komentarz władz platformy. Czytamy w nim:

"Wspieramy twórców serialu »The Devil Next Door« (Iwan Groźny z Treblinki), którzy wykonali istotną pracę oraz badania. Chcąc zapewnić naszym użytkownikom więcej informacji na ważne tematy przedstawione w tym serialu dokumentalnym i uniknąć nieporozumień, w ciągu najbliższych dni dodamy teksty do niektórych przedstawionych w nim map. Pomoże to wyjaśnić, że obozy zagłady i obozy koncentracyjne zostały zbudowane i były prowadzone przez niemiecki reżim nazistowski, który napadł na Polskę i okupował ją w latach 1939-1945."

Na to stanowisko zdążył już za pośrednictwem Facebooka odpowiedzieć premier Mateusz Morawiecki. W jego wpisie czytamy:

"Błędy nie zawsze powstają ze złej woli, dlatego warto konstruktywnie rozmawiać o ich korekcie. Dziękuję Netflix oraz mojemu Zespołowi, że tym razem udało się tak szybko wyjaśnić sytuację i rozwiązać problem."

Źródła:Twitter, Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News