Rafał Trzaskowski
Autor Piotr Burakowski - 16 Września 2020

Trzaskowskiemu grozi proces w związku z fałszywą wypowiedzią

PKN Orlen domaga się od Rafała Trzaskowskiego przeprosin i wpłaty 15 tys. zł na cele społeczne. Takie żądania zostały wystosowane w piśmie przedprocesowym skierowanym do prezydenta Warszawy.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek domagał się przeprosin we wszystkich mediach, które powieliły nieprawdziwą informację Rafała Trzaskowskiego. Polityk powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", że "miesiąc temu doszło do wycieku szkodliwych substancji z Orlenu pod Płockiem".

Ratusz przeprosił, ale tylko na Twitterze

Ratusz przeprosił za niezgodną z prawdą wypowiedź Rafała Trzaskowskiego.

"W wywiadzie z prezydentem Trzaskowskim w »Rzeczpospolitej« doszło do omyłkowego wskazania PKN Orlen jako odpowiedzialnego za wyciek paliwa do Wisły, za co przepraszamy. Chodziło oczywiście o awarię rurociągu pod dnem rzeki, należącego do PERN S.A" – napisała na Twitterze rzecznik m. st. Warszawy Karolina Gałecka.

Lecz prezes Orlenu Daniel Obajtek powiadomił 4 września na Twitterze, by sprostowanie na temat jego koncernu pojawiło się w każdym medium, które powieliły nieprawdziwe informacje dotyczące PKN Orlen.

Dotychczas nic takiego nie nastąpiło. Dlatego Daniel Obajtek podał 16 września na Twitterze, że Rafał Trzaskowski nie sprostował nieprawdziwych informacji we wszystkich tytułach, w których zostały one opublikowane, więc koncern skierował do niego pismo przedprocesowe, wzywające do przeprosin i przekazania 15 tys. zł na cele społeczne.

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych wyrzuci na bruk tysiące rolników? Nie, to nieprawdaZakaz hodowli zwierząt futerkowych wyrzuci na bruk tysiące rolników?Czytaj dalej

Karolina Gałecka ponownie komentuje

TVP Info poprosiła o komentarz w sprawie rzecznik m. st. Warszawy Karolinę Gałecką, która poinformowała:

Ja ze swojej strony natychmiast zamieściłam tweeta z wyjaśnieniem. Zaraz po omyłkowej wypowiedzi prezydenta Rafała Trzaskowskiego wysłaliśmy również pismo do pana prezesa Daniela Obajtka – powiedziała rzeczniczka.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Pracodawca może zwolnić pracownika za odmowę szczepienia? Tak, to prawda
  2. Bp Paweł Cieślik mówił, że koronawirus to kara za homoseksualizm i pedofilię? Sprawdzamy

– Ponieważ pan prezes oczekuje sprostowania we wszystkich tytułach, gdzie informacja była cytowana, oczywiście się do tego dostosujemy – dodała Karolina Gałecka.

Źródło: Twitter, TVP Info
Foto: Piotr Molecki / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News