PGE nie rozsyła podobnych SMS-ów
Autor Michalina Kobla - 28 Sierpnia 2019

Te wiadomości nie przychodzą wcale od PGE. Oszuści wyłudzają pieniądze

PGE nie wysyła wiadomości, które wiele osób, w tym szczególnie użytkowników platformy OLX, mogło otrzymać rzekomo właśnie od tej grupy energetycznej. SMS-y zawierają prośbę o uregulowanie niewielkiego długu. Trzeba jednak wiedzieć, że najpewniej rozsyłają je oszuści i nie należy klikać w przekazany przez nich link.

"PGE: Saldo Twojej ostatniej faktury za energie wynosi -2.30 PLN. Ureguluj naleznosc do 27.08.19 (SMS-y były przesyłane 26.08 - przyp. red.), aby uniknac naliczenia odsetek" - oto dokładna treść wiadomości, którą mogło otrzymać wielu Polaków. Rozsyłano je z bardzo krótkim terminem na zapłatę, tuż przed końcem miesiąca, przez co mogły się wydawać prawdziwe. Jak się jednak okazało, stoją za nimi oszuści.

PGE nie wysyła podobnych SMS-ów

Przedstawiciele grupy CERT Polska na Twitterze ostrzegli:

"Nowa kampania SMS fałszywego dotpay / payu tym razem na ujemne saldo PGE z krótkim terminem płatności. Sposobem na pozyskanie numerów, który wykorzystują przestępcy, są ogłoszenia na portalu OLX"

Morawiecki: kolejki do lekarzy cały czas się skracają. Sprawdziliśmy toMorawiecki: kolejki do lekarzy cały czas się skracają. Sprawdziliśmy toCzytaj dalej

W SMS-ie zawarto także link, przez który można było zrobić przelew nadawcom. Jak poinformowano, niektóre mobilne wyszukiwarki już go zablokowały, aby nikt nie dał się więcej nabrać. Trzeba jednak pamiętać, że do podobnych sytuacji może dochodzić częściej, dlatego też warto dokładnie sprawdzać każdą tego rodzaju wiadomość, zanim przekażemy wysyłającemu jakąkolwiek kwotę. Całkowicie nieświadomie, chcąc uregulować rzekomy dług, możemy bowiem dać się oszukać na naprawdę dużą kwotę.

PGE nie rozsyła takich SMS-ów

Źródło:Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News