Policja cyberoszustwo
Autor Maria Wieczorek - 21 Listopada 2019

Policja ostrzega przed cyberoszustwem “na 1 euro”. “Z konta zniknęło blisko dwa tysiące złotych”

Policja poinformowała o nowym oszustwie internetowym "na jeden euro". Po wypełnieniu formularzu na stronie z ofertą telefonu za tę niewielką kwotę już dwie osoby w Polsce zostały pozbawione pieniędzy z konta bankowego. Oszuści wykorzystują coraz nowsze metody.

Policja ma coraz więcej pracy w związku z oszustwami w sieci. Dwaj mieszkańcy Puław padli prawdopodobnie ofiarą tego samego oszustwa. Podczas zakupów internetowych natknęli się na "wspaniałą" ofertę telefonu i markowych butów. Dwa dni po wpisaniu danych karty kredytowej na rzeczonej stronie ich konta zostały wyczyszczone. Transakcji dokonali na stronach łudząco podobnych do witryn prawdziwych sklepów internetowych.

Z kont klientów popularnego banku zniknęły wszystkie środki. To nie złodzieje, a gigantyczna awariaZ kont klientów popularnego banku zniknęły wszystkie środki. To nie złodzieje, a gigantyczna awariaCzytaj dalej

Policja szuka sprawców oszustwa "na 1 euro"

Potencjalne ofiary przestępstw zachęca bardzo niska cena sprzętu lub ubrań, a także spreparowana historyjka osób, które pozytywnie zakończyły nieprawdziwą transakcję.. Stosowana jest również sztuczka psychologiczna, która polega na wywarciu wrażenia ekskluzywności i limitowanego czasu oferty np. "zamów dziś, pozostało już tylko 5 sztuk".

Aby nie paść ofiarą cyberoszustwa, należy zastosować się do kilku ważnych zasad. Przede wszystkim trzeba uważnie sprawdzać stronę internetową, na której planujemy zakup, a także certyfikat bezpieczeństwa witryny, znajdujący się w większości przeglądarek po prawej stronie od linku pod ikonką kłódki. Ostatecznie należy też zastanowić się nad prawdopodobieństwem skutecznego kupna markowych butów czy telefonu za złotówkę.

Źródła:Policja, TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News