Prawo i Sprawiedliwość podatek
Autor - 24 Listopada 2019

Związani z PiS posłowie zobowiązali się, że nie poprą podniesienia podatków. Złamali obietnicę przy pierwszej okazji

Prawo i Sprawiedliwość: Grupa młodych posłów związana z partią podpisała wspólną "Deklarację Młodego Pokolenia". Zawarli w niej punkt o niepodnoszeniu podatków. Ostatecznie nie wywiązali się jednak z tej obietnicy.

Prawo i Sprawiedliwość podczas jednego z pierwszych posiedzeń Sejmu głosowało za podwyższeniem podatku akcyzowego o 10 proc. "Deklaracja Młodego Pokolenia", na której podpisanie zdecydowali się poseł PiS Sebastian Kaleta i związani z PiS-em posłowie Solidarnej Polski i Polski Razem - Jacek Ozdoba, Jan Kanthak, Aleksandra Szczudło, Piotr Sak, Janusz Kowalski zawierała stanowczy sprzeciw dla jakiejkolwiek podwyżki podatków. Wszyscy wymienieni wyżej politycy w głosowaniu sejmowym nr 42 o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym z dnia 21 listopada 2019 r. zagłosowali za podwyższeniem akcyzy. Posłowie złamali więc jedną ze swoich obietnic podczas pierwszego posiedzenia Sejmu.

Obrazy AntyFAKE"Donald Tusk zapowiada powrót do polskiej polityki". Zmanipulowana informacja obiegła internetCzytaj dalej

Posłowie wybrali pomiędzy obietnicami wyborczymi i lojalnością wobec partii

"Młode Pokolenie" stanęło przed trudnym wyborem. Głosowanie przeciwko rządowi i oficjalnej linii partyjnej mogło przekreślić ich szansę na szybkie kariery i ważne stanowiska. Z drugiej strony wyborcy stawiający na nową jakość mogą czuć się zawiedzeni. Poseł Kaleta tłumaczy na Twitterze swoją decyzję, podkreślając, że podwyżka była obiecywana przez rząd jeszcze przed wyborami.

Deklaracja Młodego Pokolenia

Źródło: msn.com, sejm.gov.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News