Reuters USA Iran
Autor Michalina Kobla - 16 Października 2019

Reuters: Doszło do cyberataku USA na Iran. Pentagon odmawia komentarza

Reuters przekazał za swoimi informatorami, że Stany Zjednoczone przeprowadziły cyberatak na Iran. Miało do tego dojść po ataku przy użyciu dronów na saudyjskie rafinerie z 14 września 2019 roku. Pentagon odmawia komentarza w sprawie.

Reuters poinformował o ataku cybernetycznym, który USA miały skierować przeciwko Iranowi. Zdarzenie miało najpewniej miejsce pod koniec września (tak twierdzą anonimowi informatorzy agencji) i stanowiło następstwo ataku na gigantyczne saudyjskie rafinerie. Cyberatak skierowany był rzekomo w fizyczną infrastrukturę, a jego celem było ograniczenie "zdolności Teheranu do rozpowszechniania propagandy" (za PAP).

Zuckerberg poparł Trumpa? Polityk z USA udostępniła fake newsa, by uderzyć w politykę FacebookaZuckerberg poparł Trumpa? Polityk z USA udostępniła fake newsa, by uderzyć w politykę FacebookaCzytaj dalej

Reuters: USA przeprowadziły atak cybernetyczny na Iran

Pentagon odmówił komentarza w sprawie. Jego przedstawiciele mieli powołać się przy tym na względy bezpieczeństwa. Media nie uzyskały więc wciąż oficjalnego komentarza w sprawie.

Przypomnijmy, że Arabia Saudyjska oraz Stany Zjednoczone oskarżają Iran o atak na rafinerie z 14 września 2019 roku. Teheran stanowczo zaprzecza tym zarzutom, odsuwając od siebie winę. Kontrowersje wokół sprawy nie ucichły także po tym, gdy odpowiedzialność za atak wzięli na siebie przedstawiciele szyickiego ruchu Huti z Jemenu.

Źródło: PAP
Foto: Gage Skidmore

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News