Sylwia Spurek Sylwester TVP
Autor Maria Wieczorek - 5 Listopada 2019

S. Spurek skrytykowała TVP za plan tegorocznego Sylwestra. Pomyliła przy tym lokalizację Wielkiej Krokwi

Sylwia Spurek dołączyła do licznych apelujących o to, aby tegoroczna impreza sylwestrowa TVP nie odbywała się pod Wielką Krokwią. Europosłanka stwierdziła przy tym, że legendarna skocznia narciarska jest położona na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, co nie jest w pełni prawdą. Warto jednak zaznaczyć, że przedstawiciele parku rzeczywiście sprzeciwiają się pomysłowi nadawcy.

Sylwia Spurek opublikowała na swym koncie na Twitterze wpis, w którym zwróciła się do prezesa TVP Jacka Kurskiego. Post dotyczył jego planów, związanych z organizacją imprezy sylwestrowej stacji pod Wielką Krokwią:

"Panie Prezesie Kurski, apeluję o wycofanie się z pomysłu Sylwestra pod Wielką Krokwią na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Proszę się zastanowić, co jest faktyczną misją mediów publicznych. Może jednak bardziej ochrona środowiska i praw zwierząt, a nie tylko rozrywka?"

Znana marka kosmetyczna krytykowana za kontrowersyjne zdjęcie z cmentarza. Firma nie ma z nim nic wspólnegoZnana marka kosmetyczna krytykowana za kontrowersyjne zdjęcie z cmentarza. Firma nie ma z nim nic wspólnegoCzytaj dalej

Sylwia Spurek źle zlokalizowała Wielką Krokiew

Warto zaznaczyć, że w post europosłanki wkradł się błąd merytoryczny. Wielka Krokiew nie jest w całości położona na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Część, na której miałby się odbyć Sylwester, leży w jego sąsiedztwie. Przedstawiciele parku i tak zwrócili się jednak z uwagami do Ministerstwa Środowiska, gdyż pomysł władz TVP "budzi ich niepokój". "Tygodnik Podhalański" stworzył za to specjalną petycję "Stary niedźwiedź mocno śpi", w której podkreślono, że hałasy związane z wydarzeniem mogą doprowadzić do wybudzenia się tatrzańskich zwierząt.

Mimo sprzeciwów wiceburmistrz Zakopanego Agnieszka Nowak-Gąsienica przekazała, że impreza sylwestrowa TVP rzeczywiście odbędzie się pod Wielką Krokwią. Dokumenty w tej sprawie miały już zostać podpisane. Przeciwnicy rozwiązania zapowiadają dalsze protesty.

Sylwia Spurek TVP

Najważniejsze dziś:

  1. Donald Tusk zlecił prezydencki sondaż, aby sprawdzić swoje szanse? Poseł PO: To jest fake
  2. Znana marka kosmetyczna krytykowana za kontrowersyjne zdjęcie z cmentarza. Firma nie ma z nim nic wspólnego

Źródła:Twitter, Wirtualne Media, Gazeta.pl
Foto: YouTube (Rzeczpospolita TV) / Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News