Tadeusz Rydzyk majątek
Autor Maria Wieczorek - 25 Listopada 2019

Ile naprawdę zarabia Rydzyk? Oficjalny majątek nie istnieje

Tadeusz Rydzyk znany jest jako jeden z najbardziej przedsiębiorczych duchownych w Polsce. Chociaż majątek jego firm i fundacji szacowany jest na miliony złotych, oficjalnie redemptorysta żyje w bardzo ubogich warunkach. Jego pensja ma za to wynosić jedynie 1,5 tys. zł.

Tadeusz Rydzyk nie bez przyczyny postrzegany jest jako postać, która dzierży w swoich rękach niemałe wpływy. Duchowny założył bowiem rozgłośnię radiową Radio Maryja i Telewizję Trwam. Poza tym prowadzi Fundację Lux Veritatis oraz Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Co jakiś czas w mediach ponownie głośno robi się o spływających do niego datkach, ale także dofinansowaniach z budżetu państwa. Nieoficjalnie mówi się więc, że zgromadzony wokół projektów Rydzyka majątek może opiewać na nawet 300 milionów złotych. Dokładnych sum w rzeczywistości nie zna jednak nikt.

Jurek Owsiak zaapelował o pomoc przy 28. Finale WOŚP. Czy trudno jest zostać wolontariuszem?Jurek Owsiak zaapelował o pomoc przy 28. Finale WOŚP. Czy trudno jest zostać wolontariuszem?Czytaj dalej

Jak bogaty jest oficjalnie Tadeusz Rydzyk?

Co ciekawe, oficjalnie duchowny jest człowiekiem raczej ubogim. Jego pensja wynosi 1,5 tys. zł i pobiera ją jako wykładowca wspomnianej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wszelkie siedziby i posiadłości nie należą formalnie do Rydzyka, a wchodzą w majątek zarządzanych przez niego firm i fundacji. Duchowny nie posiada także własnego domu, gdyż zamieszkuje w zakonie z innymi redemptorystami. Sam Tadeusz Rydzyk opisał swoją sytuację następująco:

"W klasztorze, normalnie: łóżko, szafa, biurko, krzesło. Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo. Jak przyjechałem do Torunia, to przez trzy lata co najmniej spałem na materacu. Nie było łóżka, nie było czasu się postarać, a współbraciom nie chciałem zawracać głowy."

Chociaż więc Rydzyk zgromadził wokół siebie gigantyczny majątek, oficjalnie jest naprawdę ubogim człowiekiem. Gdyby przypisać mu kwoty, które trafiają do jego projektów, bez wątpienia mógłby jednak znaleźć się na wysokim miejscu rankingu najbogatszych Polaków.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News