Tadeusz Truskolaski zapowiada pozwanie TVP
Autor Michalina Kobla - 26 Sierpnia 2019

Prezydent Białegostoku zapowiedział pozwanie TVP. W tle sprawy materiał o Marszu Równości

Tadeusz Truskolaski poinformował na swym koncie na Twitterze, że zdecydował się na pozwanie Telewizji Polskiej. Jak przekazał, stacja miała dwukrotnie odmówić opublikowania sprostowania, które dotyczyło materiału na temat zgromadzeń publicznych z 20 lipca br., w tym przede wszystkim Marszu Równości.

Tadeusz Truskolaski, pełniący obecnie funkcję prezydenta Białegostoku, opublikował na swym profilu na Twitterze wpis dotyczący działań Telewizji Polskiej. Samorządowiec przekazał, że planuje wkrótce pozwać stację:

"Miasto Białystok pozwie do sądu Wiadomości TVP. Nie ma i nie będzie mojej zgody na manipulacje i kłamstwa w mediach publicznych. TVP dwukrotnie odmówiło opublikowania sprostowania w sprawie ewidentnego kłamstwa dotyczącego zgromadzeń publicznych w dniu 20 lipca br."

Afera Piebiaka w Ministerstwie Sprawiedliwości. Czego dowiedzieliśmy się do tej pory?Afera Piebiaka w Ministerstwie Sprawiedliwości. Czego dowiedzieliśmy się do tej pory?Czytaj dalej

Tadeusz Truskolaski o planach pozwania TVP

W sekcji komentarzy Truskolaski został zapytany o to, czego dokładnie dotyczyło wspomniane przez niego przekłamanie. Jak stwierdził, "między innymi tego, że 20 lipca zakazał wszystkich innych zgromadzeń oprócz Marszu Równości". Kiedy inny internauta chciał się dowiedzieć, jaki był powód wspomnianej odmowy, polityk stwierdził jedynie lakonicznie, że "mętny".

Jeżeli sprawa rzeczywiście trafi do sądu, rozważeniem sprawy zajmą się stosowne organy. Na wyrok trzeba będzie zapewne nieco poczekać. Na razie media nie poznały także odpowiedzi władz Telewizji Polskiej na stanowcze zapowiedzi Tadeusza Truskolaskiego. Jako że sytuacja jest wciąż stosunkowo dynamiczna, o jej rozwoju będziemy informować.

Warto zaznaczyć, że 20 lipca br. był o tyle skomplikowanym dniem pod względem odbywających się w Białymstoku zgromadzeń, że poza Marszem Równości oraz Marszem w obronie tradycji i rodziny planowano także prawie 50 innych wydarzeń, o czym informowały lokalne media. Zgromadzenia te miały być rozsiane po całym mieście, jednak większość chciano zorganizować w samym centrum.

Tadeusz Truskolaski zapowiada pozew

Tadeusz Truskolaski pozwie TVP

Tadeusz Truskolaski pozywa Telewizję Polską

Źródło:Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News