Tomasz Terlikowski a Jarosław Kaczyński
Autor Michalina Kobla - 7 Września 2019

Niespodziewany spór na prawicy. Tomasz Terlikowski wytknął Jarosławowi Kaczyńskiemu przekłamanie

Tomasz Terlikowski znany jest jako prawicowy, katolicki dziennikarz i publicysta. Dość niespodziewanym krokiem z jego strony było więc zarzucenie przekłamania w kwestii światopoglądowej Jarosławowi Kaczyńskiemu. Spór rozpoczął się od słów, które prezes PiS wypowiedział na konwencji programowej partii w Lublinie.

Tomasz Terlikowski skomentował za pośrednictwem swego profilu na Twitterze część dzisiejszego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości pojawił się oczywiście na konwencji programowej swojej partii w Lublinie, gdzie, zwracając się zapewne przede wszystkim do katolickiego elektoratu, oficjalnie stwierdził:

"Chrześcijaństwo jest częścią naszej tożsamości narodowej, Kościół był i jest głosicielem i dzierżycielem jedynego, powszechnie znanego w Polsce systemu wartości. (...) Poza nim, poza może jakimiś bardzo niewielkimi partykularnie funkcjonującymi systemami, mamy tylko nihilizm. (...) Każdy dobry Polak musi wiedzieć, jaka jest rola Kościoła, musi wiedzieć, że poza nim jest - jeszcze raz to powtarzam - nihilizm. I ten nihilizm my odrzucamy, bo nihilizm niczego nie buduje, nihilizm wszystko niszczy."

Huragan Dorian przetoczył się przez Bahamy. Sieć obiega wstrząsający, ale fałszywy filmHuragan Dorian przetoczył się przez Bahamy. Sieć obiega wstrząsający, ale fałszywy filmCzytaj dalej

Tomasz Terlikowski w sporze z Jarosławem Kaczyńskim

Z Jarosławem Kaczyńskim stanowczo w sferze światopoglądowej nie zgodził się jednak właśnie Tomasz Terlikowski. Jego zdaniem opinia prezesa Prawa i Sprawiedliwości nie jest zgodna z prawdą:

"Nie jest tak, że poza Kościołem w Polsce jest tylko nihilizm. Mamy w Polsce jeszcze Cerkiew prawosławną, Kościół ewangelicko-augsburski, są inni protestanci, są Żydzi i są wreszcie reprezentanci innych opcji światopoglądowych. Nieliczni z nich są nihilistami."

W kolejnych wpisach Terlikowski odniósł się między innymi do środowiska, z którego wywodzi się Jarosław Kaczyński. Skomentował także kwestie związane z krajową lewicą, składającą się obecnie przede wszystkim z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, partii Razem oraz Wiosny Roberta Biedronia.

"Jarosław Kaczyński sam wyrasta z tradycji żoliborskiej inteligencji, która często była niewierząca, a nawet antyklerykalna, ale miała mocne zasady moralne. Swoje zasady moralne (odległe od nihilizmu) mają zwolennicy nowej lewicy. Ich system jest niesłuszny, ale nie są oni nihilistami. (...) Obraz, w którym po jednej stronie są zwolennicy Kościoła, a po drugiej nihiliści jest szkodliwy dla Polski i dla Kościoła. Szkodliwy dla Polski, bo utrudnia debatę (z nihilistami się nie gada, tylko walczy), a dla Kościoła, bo ustawia Go jako element politycznego sporu."

Tomasz Terlikowski Twitter

Tomasz Terlikowski na Twitterze

Tomasz Terlikowski o Kościele

Źródło:Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News