TVP debata PiS
Autor Michalina Kobla - 13 Września 2019

W TVP debata o rządach PiS. Udział wzięło czterech polityków, wszyscy z tej samej partii

TVP dopuściło się przedwyborczej manipulacji? Na antenie lokalnej stacji z Lublina, w programie "Tu i teraz - widzę, słucham, pytam" dokonano "oceny programu dobrej zmiany". Wszyscy czterej politycy, którzy wzięli udział w debacie, startują do Sejmu i Senatu z list Prawa i Sprawiedliwości.

TVP, jak pozostałe polskie media, aktywnie zajmuje się już tematem zbliżających się wyborów parlamentarnych. Na lokalnym kanale Telewizji Polskiej z Lublina pokazano więc naprawdę niecodzienny odcinek programu "Tu i teraz - widzę, słucham, pytam", który spotkał się ze sporą krytyką środowisk opozycyjnych. Nie można bowiem stwierdzić, że w debacie zachowano zasadę pluralizmu.

TVP: politycy PiS debatują o PiS

O tym, co Prawo i Sprawiedliwość zrobiło dla regionu w czasie minionych czterech lat, dyskutowało bowiem czterech polityków tej partii. Warto zaznaczyć, że wszyscy będą ubiegali się w najbliższych wyborach o mandaty. Prowadzący Ryszard Montusiewicz gościł jedynie wicepremiera Jacka Sasina, wicemarszałka województwa lubelskiego Dariusza Stefaniuka, wiceministra w resorcie rodziny pracy i polityki społecznej Krzysztofa Michałkiewcza oraz wojewodę Przemysława Czarnka.

Biedroń odpowiedział Jaruzelskiej. Zdementował przedwyborcze plotki o blokowaniu jej startuBiedroń odpowiedział Jaruzelskiej. Zdementował przedwyborcze plotki o blokowaniu jej startuCzytaj dalej

Ta "ocena dobrej zmiany" odbywała się w obecności publiczności. Większość zebranych stanowili przedstawiciele lokalnej młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości. Rozmowę trudno więc nazwać debatą, którą docelowo miała być. Sprawa spotkała się ze sporą krytyką ze strony miejscowych samorządowców, działaczy opozycji oraz niektórych mediów. Jej wyjaśnienie zapowiedział już szef rady programowej TVP Lublin Wojciech Żukowski.

Sytuację skomentował w rozmowie z Press.pl wspomniany Ryszard Montusiewicz, który jest jednocześnie dyrektorem i redaktorem naczelnym TVP3 Lublin. Jak stwierdził, program stanowił "próbę prezentacji i podsumowania czterech lat »dobrej zmiany« ze strony przedstawicieli podmiotów, które ją realizują: strony rządowej, administracji lokalnej (wojewoda) i samorządu".

"Debata dotycząca zmian w ostatnich czterech latach jest stale obecna na antenie TVP3 Lublin w kilku formatach i programach, z udziałem różnych gości: polityków, samorządowców, społeczników, politologów, socjologów, ekonomistów, a także przedstawicieli różnych instytucji i ekspertów."

Źrodła: Gazeta.pl, Kurier Lubelski, Press

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News