Zdjęcie trolle
Autor Michalina Kobla - 28 Października 2019

Twittera obiega zdjęcie 'pracownicy farmy trolli'. W rzeczywistości to znana aktorka filmów dla dorosłych

Zdjęcie "pracownicy farmy trolli", które krąży po Twitterze, to najpewniej fałszywka. Mało prawdopodobne jest bowiem, aby podobną pracę wykonywała polska aktorka filmów dla dorosłych. Mimo tego jej fotografia została podana dalej przez prawie 200 internautów.

Zdjęcie uśmiechniętej kobiety, krótki opis oraz oznaczenie Krzysztofa Brejzy - oto post, który zdobywa dziś niezwykle dużą popularność na Twitterze. We wpisie przeczytać możemy:

"To jest Katarzyna B. Ujawniona pracownica inowrocławskiej farmy trolli Platformy Obywatelskiej, zatrudniona, by w internecie szkalować dobre imię Polski i obozu Zjednoczonej Prawicy, W czasach swojej »świetności« była odpowiedzialna za rozpowszechnianie ponad 50 tweetów dziennie, ośmieszających działania rządu Prawa i Sprawiedliwości! Wynagrodzenie tej pani w wysokości 5000 zł brutto pokrywali polscy podatnicy!"

LIDL donosił na uczniów, by obniżyć im zachowanie? Powielony tysiące razy komunikat jest nieprawdziwyLIDL donosił na uczniów, by obniżyć im zachowanie? Powielony tysiące razy komunikat jest nieprawdziwyCzytaj dalej

Zdjęcie "pracownicy farmy trolli" to fałszywka

Internauta, który udostępnił grafikę na Twitterze, oznaczył w poście wspomnianego Krzysztofa Brejzę. Pytał polityka, czy "zna tego trolla" oraz podkreślał, że "my nie zapominamy". Warto zaznaczyć, że jego profil obserwuje między innymi znany poseł PiS, Dominik Tarczyński. Post został podany dalej ponad 170 razy, polubiło go prawie 300 osób. Duża grupa użytkowników platformy społecznościowej dała się jednak najpewniej nabrać na fałszywkę.

Jak się bowiem okazuje, kobietą ze zdjęcia jest polska aktorka filmów dla dorosłych, występująca pod pseudonimem "Katarzyna Bella Donna" (stąd "Katarzyna B.). Trudno uwierzyć w scenariusz, w którym miałaby zajmować się pracą w jakiejkolwiek farmie trolli. Jak na razie na pewno nie zostało jej to udowodnione, a grafika miała po prostu wprowadzić internautów w błąd oraz dać powód do żartów tym, którzy wiedzieli, kim tak naprawdę jest kobieta ze zdjęcia.

Zdjęcie Twitter

Źródło:Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News