Zenek Martyniuk
Autor Michalina Kobla - 4 Maja 2019

W sieci pojawiły się nieprawdziwe informacje o śmierci Zenka Martyniuka w wypadku samochodowym

Zenek Martyniuk jest obecnie jedną z największych gwiazd polskiej muzyki disco polo. Wokalista ma naprawdę wielu fanów wśród krajowych słuchaczy, do których dziś mogły dotrzeć wstrząsające doniesienia o jego śmierci w wypadku samochodowym. Informacje te nie są prawdziwe.

Zenek Martyniuk cieszy się dużą popularnością, dlatego też media bardzo często rozpisują się na temat jego życia zawodowego oraz rodzinnego. Wokalista w ostatnim czasie borykał się z niemałymi problemami z synem, które ponoć udało się już zażegnać. Wszystko zdaje się więc układać w jego sferze prywatnej w naprawdę doskonały sposób.

Niespodziewanie na Facebooku pojawiły się jednak doniesienia, według których piosenkarz disco polo miał poważny wypadek samochodowy. Jak informowali internauci, Martyniuk stracił w nim rzekomo życie. Nie są to jednak doniesienia prawdziwe. Podobne fake newsy pojawiały się już na portalach społecznościowych kilkukrotnie, między innymi w marcu tego roku. Łudząco przypominające wspomniane posty wpisy dotyczyły także między innymi rzekomej śmierci Marcina Millera, lidera zespołu Boys.

Jeżeli użytkownik Facebooka kliknął w podany link, mógł sprowadzić na siebie niemałe kłopoty. Podobny post był bowiem automatycznie udostępniany na jego tablicy, przez co witrynę odwiedzały kolejne osoby i nieprawdziwa informacja trafiała do coraz większej liczby internautów. Warto więc uważać, nim odwiedzi się podobną stronę internetową, gdyż może to przyczynić się do nieświadomego oraz niechcianego rozpowszechnienia bardzo krzywdzącego dla danej osoby publicznej fake newsa.

W sieci pojawiły się nieprawdziwe informacje o śmierci Zenka Martyniuka w wypadku samochodowym

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News