Adam Słodowy żyje, rodzina potwierdza
Autor Michalina Kobla - 19 Lipca 2019

Adam Słodowy żyje. Tragiczny fake news powieliły dziś największe media w Polsce

Adam Słodowy żyje. Największe polskie media obiegła dziś informacja, że 17 lipca 2019 roku zmarł autor kultowego programu "Zrób to sam". Członkowie rodziny 95-letniego prezentera telewizyjnego przekazali jednak szybko, iż wieści o jego śmierci były kłamstwem.

Adam Słodowy żyje. Maciej Rozbicki, wnuk siostry prezentera skontaktował się z Radiem Poznań i poinformował, że doniesienia o odejściu jego krewnego były całkowitym przekłamaniem. Rozmówca redakcji przekonywał, iż jest pewien przekazywanych przez siebie wieści:

"Na pewno jest to fałszywa informacja. Moja mama rozmawiała z jego małżonką i mówiła, że wszystko jest w porządku, więc to jest pewna informacja"

Magda Gessler ostrzega fanów. Mogli paść ofiarą internetowego oszustwaMagda Gessler ostrzega fanów. Mogli paść ofiarą internetowego oszustwaCzytaj dalej

Adam Słodowy żyje

Jak przekazali dziennikarze Radia Poznań, pierwszą redakcją, która poinformowała o śmierci Słodowego, było TVP Info. Fake news zniknął już jednak z portalu. Kolejne serwisy newsowe także pozbywają się już swoich błędnych artykułów lub publikują sprostowania. Wprowadzona przed kilkoma godzinami data śmierci prezentera zniknęła już także z jego strony na Wikipedii.

Aktualizacja

TVP Info opublikowało sprostowanie, w którym przakazano, że informację przekazała jako pierwsza Interia.pl. Kolejne portale przerzucają się odpowiedzialnością, usuwają fałszywe doniesienia i publikują wytłumaczenia. Ze strony Radia Poznań zniknęła wieść, że to TVP Info wypuściło tego fake newsa.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News