AntyFAKE
Autor Michalina Kobla - 31 Lipca 2019

Obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej na wesoło? Aleksandra Dulkiewicz odpowiedziała politykowi

Planowane obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej obrastają w kolejne kontrowersje. Wszytko przez pierwotny komunikat, dotyczący organizowanego przez Fundację Pojednanie i Marsz Życia pochodu, jaki ukazał się stronie miasta Gdańska. Aleksandra Dulkiewicz zmuszona była odpowiedzieć na falę krytyki a stawiane jej zarzuty uznała za nieprawdziwe.

"Od rana krążą kłamstwa o 80 rocznicy wybuchu II WŚ. Sugestie, że ⁦Gdańsk chce naruszyć godność ofiar wojny są absurdalne i wypaczają przesłanie MARSZU ŻYCIA! Haniebne jest wzbudzanie wojny polsko-polskiej dla osiągnięcia celów politycznych" - napisała dziś na Twitterze Dulkiewicz, załączając wypowiedź Pastora Edwarda Ćwierza z Fundacji Pojednanie. Wspomniane kłamstwa dotyczyć mają komunikatu, jaki pojawił się na stronie miasta, informującego o inicjatywie.

"Radosny pochód" wraz z delegacją niemiecką został odebrany przez część polityków bardzo krytycznie. "Komunikat z oficjalnej strony Miasta Gdańska - 1 września gdańskie władze będą uczestniczyć w radosnym pochodzie, koncercie, tańcach i świętowaniu wspólnie z delegacją niemiecką. Zatkało mnie. Czy ktoś może mi wyjaśnić co się dzieje?" - pytał Kacper Płażyński, kandydat na fotel prezydenta Gdańska.

Dzieci w Powstaniu Warszawskim. Ich walka wyglądała inaczej, niż obecnie myślimyDzieci w Powstaniu Warszawskim. Ich walka wyglądała inaczej, niż obecnie myślimy Czytaj dalej

Aleksandra Dulkiewicz i fundacja odpowiadają

Prezydent miasta odparła zarzuty nie tylko sugerując nieporozumienia ale i mówiąc o potrzebie poprawiania relacji między narodami.

- W zgodzie budować przyszłość - takie przesłanie pojednania, w imię doborsąsiedzkich relacji, szukania tego co łączy, a nie tego co dzieli - popłynie z Gdańska w 80 rocznicę wybuchu II wojny 1 września, przyjedzie kilkuset Polaków, Niemców, Żydów - napisała na swoim Twitterze prezydent Gdańska.

Edycji uległ również wzbudzający kontrowersje artykuł. Przypomniano, że Fundacja organizowała Marsz Życia w Kielcach, mający na celu "wyrażenie pamięci o trudniej historii relacji polsko-żydowskich, uhonorowanie Ocalałych z Holokaustu, publicznego okazania naszej solidarności z narodem żydowskim oraz sprzeciwem wobec antysemityzmu". Również podczas tej uroczystości miały miejsce tańce, których wydźwięk można zobaczyć na załączonym w artykule filmie.

Artykuł na portalu miasta

Obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej na wesoło? Aleksandra Dulkiewicz odpowiedziała politykowi PiS

Obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej na wesoło? Aleksandra Dulkiewicz odpowiedziała politykowi PiS

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News