Allegro cyberoszuści
Autor Maria Wieczorek - 4 Listopada 2019

Oszuści żerują na miłośnikach tanich okazji. Uwaga na fałszywe wiadomości

Allegro jest jedną z najpopularniejszych platform transakcyjnych w Polsce. Sprawę zdają sobie z tego także cyberoszuści, którzy rozsyłają do użytkowników witryny sfałszowany e-mail. Ich działania mają na celu kradzież pieniędzy z kont swoich ofiar.

Allegro cieszy się dużym zainteresowaniem oraz zaufaniem internautów. Wielu z nich mogło w ostatnim czasie zauważyć w swojej skrzynce elektronicznej wiadomość, pochodzącą rzekomo od przedstawicieli platformy. Warto zaznaczyć, że w rzeczywistości jej nadawcami mogli być oszuści. E-mail zawiera prośbę o uregulowanie niewielkiej dopłaty z krótkim terminem na domenie "2-login.alleqro-pl.choljai[.]info". Wszystko po to, aby zdobyć dostęp do środków zgromadzonych na kontach ofiar.

Clint Eastwood nie żyje? Legendarny aktor padł ofiarą okropnego fake newsaClint Eastwood nie żyje? Legendarny aktor padł ofiarą okropnego fake newsaCzytaj dalej

Allegro i jego użytkownicy ofiarami cyberoszustów

Sprawę opisał szerzej monitorujący sieć zespół CERT Polska. We wpisie na jego oficjalnym profilu na Facebooku przeczytać możemy:

"Wszystkim osobom, które kliknęły w podobnego maila i podały dane do konta, zalecamy jak najszybszą zmianę hasła. Dodatkowo zachęcamy wszystkie osoby, które wykorzystują jedno hasło w wielu serwisach do zmiany ich na unikalne i rozpoczęcie korzystania z menadżera haseł."

We wpisie zamieszczono także zrzut ekranu wiadomości, którą rozsyłają oszuści. Możecie zobaczyć go poniżej.

Allegro oszustwo

Allegro mail

Źródło:Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News