Andrzej Duda zdjęcie
Autor Maria Wieczorek - 2 Listopada 2019

Fotomontaż z Andrzejem Dudą przy grobie L. Kaczyńskiego obiega sieć. Na prezydenta posypała się krytyka

Andrzej Duda i selfie przy grobie Lecha Kaczyńskiego? Popularność na jednej z dużych grup na Facebooku zdobywać zaczął nietypowy fotomontaż, w którego rzekomą autentyczność uwierzyło jednak wielu komentujących. Na prezydenta szybko posypały się więc słowa surowej, ale nieuzasadnionej krytyki.

Andrzej Duda z szerokim uśmiechem pozował do zdjęcia przy grobie Marii i Lecha Kaczyńskich? Udowadniającą to rzekomo grafikę znaleźć można na jednej z dużych grup politycznych na Facebooku. Warto zaznaczyć, że krąży ona po sieci już od dłuższego czasu, gdyż pierwotnie została opublikowana na Twitterze 1 listopada 2018 r. z opisem:

"Skoro dziś Święto Zmarłych, to hiena cmentarna Adrian D. nie mógł sobie selfika nie strzelić na Wawelu... Urocze."

TV Republika sugerowała, że poseł PO przemawiał pijany w Sejmie. W rzeczywistości choruje na ParkinsonaTV Republika sugerowała, że poseł PO przemawiał pijany w Sejmie. W rzeczywistości choruje na ParkinsonaCzytaj dalej

Andrzej Duda krytykowany przez fotomontaż

W komentarzach na Facebooku na Dudę szybko wylała się ogromna krytyka. Internauci zarzucali mu brak powagi i klasy oraz pisali, że wstydzą się za takiego prezydenta. Niewielu zauważyło jednak, iż omawiane zdjęcie nie jest wcale prawdziwe. To jedynie fotomontaż, w którym ktoś wkleił fragment fotografii Andrzeja Dudy z wakacji w 2018 roku na inną fotografię, przedstawiającą grób Marii i Lecha Kaczyńskich.

Poniżej prezentujemy sam fotomontaż, ale i zdjęcie, z którego jego autor wyciął sylwetkę prezydenta:

Andrzej Duda fotomontaż

Andrzej Duda krytyka

Andrzej Duda Twitter

Źródła:Facebook, Twitter
Foto: Radosław Czarnecki

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News