Anna Streżyńska o sieci 5G
Autor Michalina Kobla - 13 Sierpnia 2019

Anna Streżyńska wplątana w niebezpieczną teorię spiskową. Wystosowała oświadczenie

Anna Streżyńska zmuszona była wystosować oświadczenie po tym, jak na platformie YouTube udostępniono film interpretujący jej rozstanie z Prawem i Sprawiedliwością, jako efekt jej protestu przeciwko sieci 5G. Problem w tym, że Polska Strategia 5G powstała właśnie pod patronatem byłej minister. Twórcy fake`a posunęli się do przypisywania polityk słów, których ta nigdy nie wypowiedziała.

Anna Streżyńska była minister cyfryzacji w rządzie Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Została odwołana w 2018 roku, by chwilę później objąć stanowisko prezes nowopowstałego przedsiębiorstwa technologicznego MC² Solutions.

Pełniąc funkcję ministra, Streżyńska czuwała nad powstaniem Polskiej Strategii 5G, której wdrożenie była minister nazywa teraz koniecznością, bez której "Polska pozostanie wyspą archaicznych stosunków gospodarczych i społecznych". Ważkość zastosowania w Polsce sieci 5G polityk zmuszona była podkreślić po tym, jak na platformie YouTube ukazał się film mówiący, że została odwołana z rządu na skutek swojego protestu wobec technologii.

Anna Streżyńska wydaje oświadczenie

- Na YouTube opublikowany został film (celowo nie linkuję, żeby nie rozpowszechniać tego fake'u) ze mną w roli głównej (wykorzystano materiały dostępne z racji mojej publicznej funkcji) suponujący, że PiS rozstał się ze mną z powodu mojego protestu przeciwko technologii 5G. W filmie tym używa się dymków, wkładając w moje usta słowa, których nigdy nie powiedziałam, tworząc fikcyjne sytuacje i dialogi pomiędzy mną a innymi członkami rządu. Polska Strategia 5G powstała pod moim patronatem, zatem nie może być mowy o moim protescie przeciwko tej technologii - czytamy na Facebook`u byłej minister.

- Polska jest gotowa na 5G, więcej: Polska bez nowych technologii pozostanie wyspą archaicznych stosunków gospodarczych i społecznych. Calym swoim życiem pracowałam w UOKiK i UKE nad udostępnieniem ludziom łączności m.in. dla potrzeb społeczeństa obywatelskiego, wolności słowa, wymiany idei, w Ministerstwo Cyfryzacji dla potrzeb zwiększenia komfortu i decyzyjności w relacjach z władzą i utilities, a także po to, by nasza praca była twórcza, innowacyjna i dawała poczucie sensu i kreatywności - podkreśliła Streżyńska.

Teorie spiskowe wokół sieci 5G

Wdrażanie sieci 5G wywołało masę teorii spiskowych, dotyczących jej wpływu na zdrowie. Domniemane promieniowanie jonizujące, emitowane przez nadajniki 5G było wielokrotnie obalane, m.in. przez FCC, amerykańską Federalną Komisję Łączności. O bezpieczeństwie korzystania z technologii zapewniała w swoim wpisie sama Streżyńska:

- W okresie powstawania Strategii zaangażowalismy bezstronne i renomowane, polskie instytucje naukowe i badawcze, w tym medyczne, do prac nad bezpieczeństwem zdrowotnym tej technologii. Zaprojektowaliśmy także projekt ustawy (pod roboczą nazwą) o zdrowiu obywateli, żeby uporządkować procedury kontrolne w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej. Przed dwa lata prowadziliśmy rozmowy z najbardziej skrajnymi środowiskami społecznymi, żeby ocenić ich argumentację, także od strony poszczególnych case'ów zdrowotnych.

Anna Streżyńska wplątana w niebezpieczną teorię spiskową. Wystosowała oświadczenie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News